|
|
|
|
Egerszegi ezüst-, Fajkusz bronzérmes - Újabb 29 számban
hirdettek végeredményt - A 2. Jóakarat Játékok hírei (1. rész)
|
1990. július 23. hétfő (UPI, AP, Reuter) - Vasárnap, Seattle-ben igen zsúfolt programmal folytatódott a 2. Jóakarat Játékok küzdelemsorozata. A harmadik versenynapon 29 számban hirdettek végeredményt, atlétikában, evezésben, úszásban és tornában osztottak érmeket.
A magyarok sem maradtak dobogós helyezés nélkül, Egerszegi Krisztina, aki pénteken megnyerte a 200 méteres hátúszást, most a rövidebb távon, a 100 méteren második lett az amerikai Betsy Mitchell mögött. Ugyanebben a számban Szabó Tünde élete legjobbjával a negyedik helyen végzett. A másik medált a tornász Fajkusz Csaba érdemelte ki, aki összetettben elért ötödik helyezése után bronzérmes lett nyújtón, ugyanő lólengésben Tóth Balázzsal holtversenyben hatodik helyet szerzett. Tóth korláton ötödik, Csollány Szilveszter pedig gyűrűn holtversenyben hatodik lett.
A férfi torna szerenkénti döntőiben taroltak a szovjetek, valamennyi számban az élen végeztek, igaz, a korláton egy kínai, a nyújtón pedig egy amerikai sportolóval kellett osztozniuk a dobogó legmagasabb fokán.
Megismétlődött a szöuli olimpia döntője a férfi 100 m pillangón, akárcsak két éve az ötkarikás játékokon, ezúttal is a suriname-i Anthony Nesty győzött az ötszörös olimpiai bajnok amerikai Matt Biondi előtt. A férfi 400 m vegyesen, az olimpiai és világbajnok Darnyi Tamás távollétében az amerikai Dave Wharton és a keletnémet Patrick Kühl küzdött az aranyéremért, ám nem bírtak egymással, azonos idővel csaptak célba, így az élen holtverseny alakult ki. A nőknél a háromszoros olimpiai bajnok amerikai Janet Evans tovább folytatta medálgyűjtését, már két aranynál és két ezüstnél tart, miután óriási fölénnyel megnyerte a 400 m gyorsot.
Atlétikában a rúdugrást a szovjet Rogyion Gataullin nyerte, igaz, olimpiai és világbajnok honfitársa, Szergej Bubka hátsérülés miatt lemondta a részvételt. Meglepetés, hogy az olimpiai bajnok Evelyn Ashford a női 100 méteren csak ötödik lett, ez a szám az amerikai Carlette Guidry sikerével zárult. A női maratoni futás nagy szovjet fölényt hozott: az első hatból négy helyet megszereztek, az immár 38 esztendős Zoja Ivanova végzett az élen, s érdemelte ki a 12 ezer dolláros pénzjutalmat. Az is igaz, hogy ennek csak a felét tarthatja meg, mert a másik 50 százalékra a szovjet sporthivatal tart igényt.
Evezésben jó napjuk volt a nyugatnémeteknek, három számot is megnyertek, a női egypárevezősöknél például Titie Jordache, a szám első Világ Kupa győztese diadalmaskodott. (folyt.köv.)
1990. július 23., hétfő 07:57
|
Vissza »
|
|
Egerszegi ezüst-, Fajkusz bronzérmes ... (2. rész)
|
úszás: ------
férfiak:
100 m pillangó: 1. Anthony Nesty (suriname-i) 53.42 mp 2. Matt Biondi (amerikai) 53.82 3. Brian Alderman (amerikai) 54.14 4. Vjacseszlav Novikov (szovjet) 54.24 5. Nyikolaj Jevszejev (szovjet) 55.48 6. Andrew Baildon (ausztrál) 55.49 7. Bruno Gutzeit (francia) 55.68 8. Rafael Szukala (lengyel) 56.03
200 m gyors: 1. Artur Wojdat (lengyel) 1:48.19 p 2. Doug Gjertsen (amerikai) 1:48.22 3. Steffen Zesner (nyugatnémet) 1:48.95 4. Venjamin Tajanovics (szovjet) 1:49.84 5. Melvin Stewart (amerikai) 1:50.02 6. Alekszej Kuznyecov (szovjet) 1:50.71 7. Jon Olson (amerikai) 1:50.72 8. Uwe Dassler (keletnémet) 1:50.74
400 m vegyes: 1. Patrick Kühl (keletnémet) és Dave Wharton (amerikai) 4:17.74 - 4:17.74 p 3. Szergej Marinyuk (szovjet) 4:18.94 4. Christian Gessner (keletnémet) 4:20.05 5. Ray Looze (amerikai) 4:20.37 6. Robert Bruce (ausztrál) 4:29.60 7. Mihail Zubkov (szovjet) 4:32.11
nők:
100 m hát: 1. Betsy Mitchell (amerikai) 1:01.46 p 2. Egerszegi Krisztina (magyar) 1:02.02 3. Janie Wagstaff (amerikai) 1:02.16 4. Szabó Tünde (magyar) 1:02.78 5. Dagmar Hase (keletnémet) 1:03.30 6. Natalja Sibajeva (szovjet) 1:03.74 7. Dede Trimble (amerikai) 1:04.15 8. Jelena Kozlova (szovjet) 1:05.49 (folyt.köv.)
1990. július 23., hétfő 08:06
|
Vissza »
|
|
Egerszegi ezüst-, Fajkusz bronzérmes ... (3. rész)
|
200 m mell: 1. Jelena Volkova (szovjet) 2:28.64 p 2. Julija Langyik (szovjet) 2:30.01 3. Daniela Brendel (keletnémet) 2:31.06 4. Jill Johnson (amerikai) 2:32.70 5. Mary Ellen Blanchard (amerikai) 2:33.90 6. Marina Taraszova (szovjet) 2:34.07 7. Tania Bogomilova (bolgár) 2:36.17
400 m gyors: 1. Janet Evans (amerikai) 4:05.84 p 2. Haley Lewis (ausztrál) 4:10.78 3. Anke Möhring (keletnémet) 4:11.05 4. Julie McDonald (ausztrál) 4:14.95 5. Katy Arris (amerikai) 4:15.63 6. Natalja Trefilova (szovjet) 4:17.85 7. Heike Friedrich (keletnémet) 4:18.32 8. Marina Szmirnova (szovjet) 4:27.55
4x100 m gyorsváltó: 1. NDK (Kerstin Kielgass, Manuela Stellmach, Daniela Hunger, Katrin Meissner) 3:44.28 p 2. Egyesült Államok (Haislett, Mitchell, Jorgenson, Fetter) 3:44.68 3. Szovjetunió (Trefilova, Kurcsina, Kozlova, Jermakova) 3:51.87
Éremtáblázat három versenynap után:
arany ezüst bronz
Egyesült Államok 13 12 3 NDK 4 2 9 Szovjetunió 1 4 6 Magyarország 1 1 - Spanyolország 1 1 - Lengyelország 1 - - Suriname 1 - - Ausztrália - 1 1 Hollandia - - 1
(A férfi 200 m mellen két ezüst-, a férfi 400 m vegyesen pedig két aranyérmet adtak át.) (folyt.köv.)
1990. július 23., hétfő 08:18
|
Vissza »
|
|
Egerszegi ezüst-, Fajkusz bronzérmes ... (4. rész)
|
torna: ------
férfi szerenkénti döntők:
talaj: 1. Valerij Ljukin (szovjet) 9.900 pont 2. Vitalij Scserbo (szovjet) és Li Xiaoshuang (kínai) 9.825-9.825 4. Adrian Gal (román) 9.600 5. Miguel Rubio (spanyol) 9.575 6. Jens Milbradt és Sylvio Kroll (mindkettő keletnémet) 9.450-9.450 8. Shinji Gamou (japán) 9.350
lólengés: 1. Valentyin Mogilnij (szovjet) 9.975 pont 2. Valerij Bjelenkij (szovjet) 9.950 3. Chris Waller (amerikai) 9.900 4. Guo Linyao és Huang Huadong (mindkettő kínai) 9.850-9.850 6. Tóth Balázs és Fajkusz Csaba (mindkettő magyar) 9.725-9.725 8. Lance Ringnald (amerikai) 9.700
gyűrű: 1. Bjelenkij 9.925 pont 2. Ljukin 9.900 3. Waller 9.750 4. Kalofer Hrisztozov (bolgár) 9.700 5. Milbradt 9.675 6. Rubio és Csollány Szilveszter (magyar) 9.625-9.625 8. John Roethlisberger (amerikai) 9.550
ugrás: 1. Scserbo 9.925 pont 2. Kroll 9.775 3. Bjelenkij 9.762 4. Ringnald 9.675 5. Li Xiaoshuang 9.462 6. Huang Huadong 9.412 7. Yoshikazu Nakamura (japán) 9.300 8. Grigore Catanoiu (román) 9.100 (folyt.köv.)
1990. július 23., hétfő 08:27
|
Vissza »
|
|
Egerszegi ezüst-, Fajkusz bronzérmes ... (5. rész)
|
korlát: 1. Bjelenkij és Guo Linyao 9.875-9.875 3. Ringnald 9.800 4. Andre Hempel (keletnémet) 9.775 5. Tóth Balázs 9.750 6. Scserbo 9.700 7. Waller 9.650 8. Li Xiaoshuang 9.600
nyújtó: 1. Ringnald és Scserbo 9.900-9.900 3. Fajkusz Csaba 9.825 4. Guo Linyao 9.775 5. Rubio 9.675 6. Ljukin 9.400 7. Trent Dimas (amerikai) 9.300 8. Li Xiaoshuang 8.200
Éremtáblázat a harmadik versenynap után:
arany ezüst bronz
Szovjetunió 8 4 1 Egyesült Államok 1 1 4 Kína 1 1 1 NDK - 1 - Magyarország - - 1 (folyt.köv.)
1990. július 23., hétfő 08:36
|
Vissza »
|
|
Egerszegi ezüst-, Fajkusz bronzérmes ... (6. rész)
|
evezés: -------
férfiak:
könnyűsúlyú egypárevezős: 1. Frans Goebel (holland) 7:10.83 p 2. Roman Lutoskin (szovjet) 7:11.34 3. Massimo Lana (olasz) 7:13.19 4. Jens Mohr Ernst (dán) 7:16.37 5. Peter Uhrig (nyugatnémet) 7:18.71 6. José Ma de Marco (spanyol) 7:24.98 7. William Baker (brit) 7:28.70 8. Tim O,Hara (amerikai) 7:30.18
könnyűsúlyú kormányos nélküli kettes: 1. Olaszország (Sabino Bellomo, Alfredo Striani) 7:04.57 p 2. Spanyolország (Climent, Aguire) 7:04.96 3. Hollandia (de Regt, Emke) 7:05.82 4. Nagy-Britannia (Michalitsianos, Metcalf) 7:07.65 5. NSZK (Altena, Stomporowski) 7:12.06 6. Szovjetunió (A. Szuvorov, D. Szuvorov) 7:19.62 7. Egyesült Államok (O,Connell, West) 7:23.48 8. Dánia (Lund, Poulson) 7:46.03
négypárevezős: 1. Szovjetunió (Girt Vilksz, Nyikolaj Csuprina, Juri Jaanszon, Valerij Doszenko) 6:01.16 p 2. Olaszország (Fusaro, Soffici, Tizzano, Calabrese) 6:04.97 3. Hollandia (Kelderman, Haasdijk, van den Erenbeemt, Arisz) 6:05.47 4. Egyesült Államok (Sudduth, Smith, Walker, Burden) 6:08.45 5. NSZK (Schröder, Ha:ndle, Grüner, Reinke) 6:09.33 6. Cseh és Szlovák SZK (Hlousek, Batista, Tichy, Chalupa) 6:10.72 7. NDK (Bogs, Zülke, Vustlich, Grommisch) 6:13.34 8. Nagy-Britannia (Andrews, Hall-Craggs, Garman, Trotter) 6:14.71 (folyt.köv.)
1990. július 23., hétfő 08:47
|
Vissza »
|
|
Egerszegi ezüst-, Fajkusz bronzérmes ... (7. rész)
|
nyolcas: 1. NSZK (Dirk Peter Balster, Christoph Korte, Martin Steffes-Mies, Frank Richter, Frank Dietrich, Armin Weyrauch, Mathias Ungemach, Roland Baar, k: Manfred Klein) 5:44.16 p 2. Egyesült Államok 5:45.34 3. Szovjetunió 5:46.95 4. NDK 5:48.65 5. Hollandia 5:49.49 6. Olaszország 5:51.67 7. Cseh és Szlovák SZK 5:52.19 8. Nagy-Britannia 5:53.60
nők:
egypárevezős: 1. Titie Jordache (keletnémet) 7:48.08 p 2. Alison Townley (amerikai) 7:49.40 3. Szarija Zakirova (szovjet) 7:51.44 4. Veronica Cochela (román) 7:55.18 5. Magdalena Georgieva (bolgár) 7:56.34 6. Jutta Behrent (keletnémet) 7:59.21 7. Cao Mianying (kínai) 8:02.77 8. Lubica Novotnikova (csehszlovák) 8:15.27
kormányos nélküli kettes: 1. NSZK (Stefanie Werremeier, Ingeburg Althoff) 7:28.93 p 2. Egyesült Államok (Seaton, Maxwell) 7:32.07 3. Kína (Liu Xirong, Xu Yadong) 7:32.46 4. Románia (Curelea, Balan) 7:36.92 5. NDK (Siech, Justh) 7:40.17 6. Szovjetunió (Trusakova, Szimakova) 7:41.16 7. Cseh és Szlovák SZK (Zavadilova, Berankova) 7:57.94 8. Bulgária (T. Zareva, V. Zareva) 8:01.63
kormányos nélküli négyes: 1. NDK (Antje Frank, Janette Barth, Kathrin Haacker, Judith Ziedler) 6:57.62 p 2. NSZK (Mehl, Hollander, Petersmann, Dordelmann) 7:00.05 3. Románia (Petrescu, Bazon, Ilica, Popescu) 7:02.08 4. Szovjetunió (Szmorogyina, Sztone, Kotko, Zsanna) 7:06.83 5. Egyesült Államok (Donohoe, Feeney, Baltzell, Jones) 7:09.42 6. Kína (He Yanwen, Zaou Shouying, Zhang Li, Guo Mei) 7:11.51 7. Bulgária (Vaszileva, Kamenova, Anocsirieva, V. Zareva) 7:17.01 8. Cseh és Szlovák SZK (Mikulova, Lukotova, Zavadilova, Berankova) 7:22.02 (folyt.köv.)
1990. július 23., hétfő 09:00
|
Vissza »
|
|
Egerszegi ezüst-, Fajkusz bronzérmes ... (8. rész)
|
Éremtáblázat a második versenynap után:
arany ezüst bronz
Szovjetunió 4 2 4 NSZK 3 3 2 NDK 3 1 1 Dánia 2 - - Olaszország 1 2 1 Hollandia 1 1 3 Cseh és Szlovák SZK 1 - - Egyesült Államok - 4 - Románia - 1 1 Spanyolország - 1 - Kanada - - 1 Kína - - 1 Nagy-Britannia - - 1
röplabda: ---------
nők, 2. forduló:
A-csoport: Kína - Kuba 3:0 ( 3, 8, 9) Peru - Japán 3:0 ( 6, 8, 12)
Az állás: Kína 4, Peru 3, Japán 3, Kuba 2 pont.
B-csoport: Szovjetunió - Brazília 3:1 ( 8, -10, 9, 11) Kanada - Egyesült Államok 3:2 (-8, 9, 13, -9, 12)
Az állás: Szovjetunió 4, Brazília 3, Kanada 3, Egyesült Államok 2 pont.
kézilabda: ----------
férfiak: Jugoszlávia - Izland 18:17 Cseh és Szlovák SZK - Japán 25:25 Szovjetunió - Egyesült Államok 33:16 (folyt.köv.)
1990. július 23., hétfő 09:11
|
Vissza »
|
|
Egerszegi ezüst-, Fajkusz bronzérmes ... (9. rész)
|
atlétika: ---------
férfiak:
800 m: 1. George Kersh (amerikai) 1:45.10 p 2. Mark Everett (amerikai) 1:45.80 3. Jose Luis Barbosa (brazil) 1:45.81 4. Ocky Clark (amerikai) 1:45.81 5. Andrej Szudnyik (szovjet) 1:46.24 6. Valerij Sztarodubcev (szovjet) 1:47.24 7. Johnny Gray (amerikai) 1:48.08
5000 m: 1. Paul Williams (kanadai) 13:33.52 p 2. Addis Abebe (etiópiai) 13:35.67 3. Mihail Daszko (szovjet) 13:36.44 4. Terry Braham (amerikai) 13:42.49 5. Ruben Reina (amerikai) 13:47.90 6. Nyikolaj Csamjev (szovjet) 13:49.43 7. Bob Kennedy (amerikai) 13:57.22 8. Debebe Memisse (etiópiai) 13:59.35
400 m gát: 1. Winthrop Graham (jamaicai) 48.78 mp 2. Dave Patrick (amerikai) 49.00 3. Kevin Young (amerikai) 49.17 4. Nat Page (amerikai) 49.34 5. Alekszej Bazarov (szovjet) 50.13 6. Kevin Henderson (amerikai) és Vagyim Zadojnov (szovjet) 50.48 8. George Porter (amerikai) 51.17
20 km gyaloglás: 1. Ernesto Canto (mexikói) 1:23:13.12 ó 2. Mihail Scsennyikov (szovjet) 1:23:22.34 3. Bernd Gummelt (keletnémet) 1:23:29.61 4. Nick A,hern (ausztrál) 1:23:49.90 5. Simon Baker (ausztrál) 1:23:57.04 6. Grigorij Kornyev (szovjet) 1:24:56.44 7. Andrew Jachno (ausztrál) 1:25:44.56 8. Andrej Perlov (szovjet) 1:25:51.90 (folyt.köv.)
1990. július 23., hétfő 09:33
|
Vissza »
|
|
Egerszegi ezüst-, Fajkusz bronzérmes ... (10. rész)
|
rúd: 1. Rogyion Gataullin (szovjet) 5.92 m 2. Grigorij Jegorov (szovjet) 5.87 3. Tim Bright (amerikai) 5.77 4. Kory Tarpenning és Scott Huffman (mindkettő amerikai) 5.72-5.72 6. Makszim Taraszov (szovjet) 5.57 7. Igor Potapovics (szovjet) 5.57 8. Earl Bell (amerikai) 5.37
nők:
100 m: 1. Carlette Guidry (amerikai) 11.03 mp 2. Sheila Echols (amerikai) 11.05 3. Michelle Finn (amerikai) 11.05 4. Galina Malcsugina (szovjet) 11.24 5. Evelyn Ashford (amerikai) 11.24 6. Irina Szergejeva (szovjet) 11.25 7. Liliana Allen (kubai) 11.50 8. Angela Bailey (kanadai) 11.57
400 m: 1. Ana Quirot (kubai) 50.34 mp 2. Ljudmila Dzsigalova (szovjet) 51.38 3. Rochelle Stevens (amerikai) 51.54 4. Aicel Malone (amerikai) 51.73 5. Jelena Ruzina (szovjet) 51.93 6. Jillian Richardson (kanadai) 52.29 7. Marina Smonyina (szovjet) 52.40 8. Lillie Leatherwood (amerikai) 52.77
maraton: 1. Zoja Ivanova (szovjet) 2:34:37.50 ó 2. Irina Bogacseva (szovjet) 2:36:24.70 3. Ramilja Baragulova (szovjet) 2:37:40.70 4. Lisa Kindelan (amerikai) 2:42:05.50 5. Tatjana Zujeva (szovjet) 2:45:58.80 6. Leslie Lewis (amerikai) 2:51:13.30 7. Rosa Gutierrez (amerikai) 2:57:43.50 8. Debra Medina (amerikai) 3:01:04.00 (folyt.köv.)
1990. július 23., hétfő 09:46
|
Vissza »
|
|
Egerszegi ezüst-, Fajkusz bronzérmes ... (11. rész)
|
diszkosz: 1. Ilke Wyludda (keletnémet) 68.08 m 2. Irina Jacsenko (szovjet) 67.04 3. Olga Burova (szovjet) 65.46 4. Maritza Marten (kubai) 64.90 5. Hilda Ramos (kubai) 63.92 6. Hou Xuemei (kínai) 62.92 7. Lacey Barnes (amerikai) 57.84 8. Connie Price (amerikai) 57.24
A hétpróba állása négy szám után: 1. Jackie Joyner-Kersee (amerikai) 3968 pont 2. Larisza Nyikityina (szovjet) 3628 3. Gea Johnson (amerikai) 3625 4. Irina Bjelova (szovjet) 3601 5. Szvetlana Zinyina (szovjet) 3582 6. Cindy Greiner (amerikai) 3551 7. Liliana Nastase (román) 3494
Éremtáblázat a második versenynap után:
arany ezüst bronz
Egyesült Államok 3 3 4 Szovjetunió 2 6 3 Kanada 1 - 1 NDK 1 - 1 Jamaica 1 - - Kuba 1 - - Mexikó 1 - - Etiópia - 1 - Brazília - - 1
kézilabda: ----------
férfiak: Spanyolország - Koreai Köztársaság 28:23 (folyt.köv.)
1990. július 23., hétfő 10:09
|
Vissza »
|
|
Egerszegi ezüst-, Fajkusz bronzérmes ... (12. rész)
|
Éremtáblázat a harmadik versenynap után:
arany ezüst bronz
Egyesült Államok 17 20 11 Szovjetunió 15 16 14 NDK 8 4 11 NSZK 3 3 2 Dánia 2 - - Olaszország 1 2 1 Spanyolország 1 2 - Hollandia 1 1 4 Kína 1 1 2 Magyarország 1 1 1 Kanada 1 - 2 Cseh és Szlovák SZK 1 - - Jamaica 1 - - Kuba 1 - - Lengyelország 1 - - Mexikó 1 - - Suriname 1 - - Ausztrália - 1 1 Románia - 1 1 Etiópia - 1 - Brazília - - 1 Nagy-Britannia - - 1
(Az érmek száma közötti különbség abból adódik, hogy az úszásban és a tornában holtversenyek alakultak ki.) (folyt.köv.)
1990. július 23., hétfő 10:51
|
Vissza »
|
|
A sportszerkesztőségek figyelmébe
----------------------------------
|
1990. július 23. hétfő (MTI) - A mai mtis4014-es hírünkben (Egerszegi ezüst-, Fajkusz bronzérmes ..., 12. rész) az Egyesült Államok az éremtáblázatot 17 arany-, 20 ezüst- és 12 bronzéremmel ---- vezeti, mivel a férfi 800 méteres síkfutásban negyedik helyezettként feltüntetett amerikai Ocky Clark is bronzérmet kapott.+++
1990. július 23., hétfő 11:08
|
Vissza »
|
|
|
|
|
|