 |
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
BBC:
Fidesz-kongresszus - 1. folyt.
"Orbán Viktort kértem a telefonhoz, és megkérdeztem tőle:
módosult-e a Fidesz álláspontja a kommunistákkal kapcsolatban a
Magyar Szocialista Párt létrejötte nyomán?
- A kommunistákkal kapcsolatban az állásopontunk nem módosult. A
kommunistákról ugyan az a véleményünk, mint eddig volt. A helyzet
csak annyiban változott, hogy van egy új párt, amely azt mondja
magáról, hogy nem kommunista párt, hanem szocialista... A kérdés azonban az, hogy a Fidesz változtat-e a választási
stratégiáján, az okból, hogy megjelent a politikai palettán egy új
szocialista párt. A Fidesz eddig nem változtatott ennek hatására
politikai stratégiáján. Azért nem változtatott, mert a pénteki,
illetve a mostani szombati ülésen a Fidesz saját választási
programjának a kidolgozásával volt elfoglalva. A szakértők által
elkészített tervezeteket vitatták meg szekciókban."
|
|
 |
|
 |
 |
 |

A Hazafias Népfront IX. kongresszusa - első nap (8. rész) - Németh Miklós
|

Ha az indulatokat, a szélsőséges törekvéseket nem tudják megfékezni, az nemcsak a politikai stabilitást, az átmenet kiegyensúlyozott lendületét veszélyezteti, hanem katasztrófát is okozhat. Ennek elkerülése pedig a legalapvetőbb nemzeti érdek - húzta alá Németh Miklós. A pártok versenyéből, a szövetségkötés és -bomlás folyamatából kiindulva a miniszterelnök a parlament feladataira is kitért. Történelmi fontosságúnak minősítette az Országgyűlés jövő heti ülését, amelyen alkotmányos sorskérdésekben kell dönteni. Annak a véleményének adott hangot, hogy a sarkalatos törvények megalkotását megelőző politikai egyeztető tárgyalások erősítették a törvényelőkészítés társadalmi bázisát, még akkor is, ha sok képviselő önállóságának korlátozását látja ebben. E felfogás szellemében üdvözölte a Magyar Alkotmányjogászok Egyesületének állásfoglalását, amely az alkotmányozással összefüggő kérdésekben éppúgy figyelmeztet a napi politikai érdekekre alapozó szűklátókörűség veszélyeire, mint a közmegegyezés érdekében szükséges kompromisszumok elkerülhetetlenségére. Rámutatott: a közmegegyezés csak az Országgyűlés nagy jelentőségű törvényalkotó munkája után válik teljessé. A miniszterelnök arra is figyelmeztetett: a reformok megvalósításának útját járva arra van szükség, hogy a lobogás ne lobbanjon ki szalmalángként, ne belső kiégéshez vezessen, hanem nemes, országépítő célokat szolgáló lelkesedéssé váljék. Ezzel együtt emlékeztetett arra, hogy a társadalomban megvan a patópáloskodásra való hajlam, jellemző még a hanyagság, a halogatás, a félbe-szerbe hagyott munka. Ne csak várjuk a csodát, akarjunk csodatevők lenni - hangoztatta Németh Miklós. Ehhez azonban dolgozni kell, összeszorított foggal, ököllel utat vágva kell megkísérelni utolérni a többieket. Segítségükre csak akkor lehet számítani, ha az ország a reformok útját járja, ha kiszámítható partner, ha megőrzi a békét, a stabilitást. Igaz, késésben vagyunk, de nagyobb baj lenne a kapkodásból. Kell a magyar virtus, a bravúr, de hosszú távon csak akkor leszünk képesek előrehaladni, ha képesek leszünk a helyzet adta lehetőségeket okosan kihasználni - mondotta. (folyt.köv.)
1989. október 14., szombat 17:06
|

Vissza »
Folytatásokkal »
A hírhez kapcsolódik »
|
|
|
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
MTV2 nézői telefonok:
" - Vass László vagyok Győrből, a 21-768-as telefonról. 18 fok van Győrben. Köszönöm.
- Budapest, 2o, Győr 18, Pécs 17, Miskolc 17, Kecskemét 18.
- Halló, Jó napot kivánok. A telefonom: 1-683-153. legyenek szivesek, ha valamit nyertem, akkor legyenek szivesek visszahivni.
- Budapesten most 18.5 fok van, és a budaőrsi állomáson pedig 18.8 fok van. Viszont hallásra. 683-53 a telefonom.
- Jó napot kivánok. Kaposvárról Vecseo Mihályné vagyok. A nagykanizsai időjárásjelentéssel kapcsolatban: 16.7 a hőmérséklet. Köszönöm, viszont hallásra."
|
|
 |
 |
890616 – EGY NAP ANATÓMIÁJA
Az 1956-os Intézet új internetes tartalomszolgáltatása Nagy Imre és társai újratemetésének napjáról. Szerkesztette: Rainer M. János és Topits Judit.
|
|
 |
|