|
 |
 |
 |
|
Tűzoltók viszik a mentőautóhoz hordágyon a Pálvölgyi barlang feletti sziklákról lezuhant 40 év körüli nőt. |
|
|
 |
A nap MTI-híreiből |
 |
 |
 |

Sebességhatár - közúti ellenőrzés
|

13:23
|

1989. március 28., kedd - Tavaly 21.315 személyi sérüléses baleset történt hazánkban. Ezek következtében 1706-an meghaltak, 10.420-an súlyos, 17.356-an pedig könnyű sérülést szenvedtek. Ez mintegy 7-8 százalékos emelkedést jelent 1987-hez képest - jelentette be kedden a Belügyminisztériumban tartott sajtótájékoztatón Baracsi Antal ezredes, az Országos Közlekedésbiztonsági Tanács ügyvezető elnöke. Elmondta, hogy a balesetek mintegy egynegyede a sebességhatárok túllépése, főként a relatív gyorshajtás miatt következett be. Az OKBT ezért országos akciót indít a sebességhatárok helyes megválasztása érdekében. A fokozott közúti ellenőrzés április 5-én kezdődik, s az egyhónapos propagandakampány végén sebességmérő radarok segítségével kívánnak meggyőződni majd az akció eredményességéről. Hangsúlyozta: nem a büntetés a cél, hanem az, hogy felkeltsék a figyelmet a gyorshajtás veszélyeire.
|

Tovább »
|
 |

Vissi Ferenc tájékoztatója az átalakuló ármechanizmusról
|

14:21
|

1989. március 28., kedd - Előreláthatóan már 1990-ben ár- és kartellhivatallá alakul át a jelenlegi Országos Árhivatal, és ehhez legalább 130-140 érvényben lévő jogszabályt kell addig megváltoztatni. Ezt Vissi Ferenc államtitkár, a hivatal elnöke közölte kedden újságírókkal a Magyar Újságírók Országos Szövetségének székházában rendezett szakosztályi beszélgetésen.
|

Tovább »
|
 |

Amerikai képviselőházi küldöttség tárgyal Budapesten (1. rész)
|

16:05
|

1989. március 28., kedd - Grósz Károly, az MSZMP főtitkára kedden a Központi Bizottság székházában fogadta az Amerikai Egyesült Államok képviselőháza költségvetés-felhasználási bizottságának küldöttségét, amely Dan Rostenkowski elnök vezetésével hétfő este óta tartózkodik hazánkban. A párt főtitkára tájékoztatást adott a magyar belpolitika néhány időszerű témájáról, majd a kötetlen megbeszélésen válaszolt a képviselők kérdéseire. Az amerikai politikusok nagy érdeklődést tanusítottak a magyarországi reformfolyamatok, a kelet-nyugati kapcsolatok alakulása, a nemzetközi helyzettel összefüggő magyar álláspont iránt. Több kérdés hangzott el a szovjetunióbeli átalakítással kapcsolatosan, s a magyar és a szovjet társadalomban végbemenő folyamatok kölcsönhatásairól. Dan Rostenkowski és a küldöttség több tagja elmondta, hogy Amerikában nagy rokonszenvvel figyelik a magyarországi politikai, gazdasági és társadalmi eseményeket, s további sikereket kívántak az eredményes folytatáshoz.
|

Tovább »
|
 |

Szovjet űrkutatás - Pravda 1.
|

08:55
|

Moszkva, 1989. március 25. szombat (MTI) - Az Űrhajózási Állami Bizottság, a Glavkozmosz szűklátókörűsége, prakticizmusa és hanyag munkája miatt költséges és nem eléggé hatékony programokat erőltetnek a szovjet űrkutatásban - állította a Pravda hasábjain K. Gringauz, a Szovjet Tudományos Akadémia Űrkutatási Intézetének munkatársa, a Nemzetközi Űrhajózási Akadémia tagja.
|

Tovább »
|
|
|
|
|
|
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
MTV2 nézői telefonok
"- Lukács Juli SZolnok 42-224: Kéri Kudlik Júliát, hogy hivja őt vissza. Már nagyon régóta szeretne játszani, de sosem sikerül, ilyenkor mindig sir. Legalább egyszer hivja vissza Kudlik Júlia.
- Manek Sarolta Miskolc: Javaslata lenne a bemondóknak a bemutatásakor a képernyőn. A képernyő közepén állandóan az a ronda lámpa szerepel, kiszoritva onnan a bemondónőket, hol jobbra, hol balra. Javaslata, hogy szolidabb kivitelű, karcsú dekorációt kéne tenni helyette, mert igy a lámpa érvényesül a szép bemondónők helyett. Ha lehet, ezt változtassák meg.
- Tóberki Sándorné 645-216 nyugdíjas: Már három hónapja hiába hivja a játékot, pedig nagyon szeretne játszani. Állandóan csak a vidékiek játszanak, meg a 8 - 9 éves kisgyerekek. Ez is bunda, vagy a nyugdíjasnak már ez sem jár?"
|
|
 |
 |
890616 – EGY NAP ANATÓMIÁJA
Az 1956-os Intézet új internetes tartalomszolgáltatása Nagy Imre és társai újratemetésének napjáról. Szerkesztette: Rainer M. János és Topits Judit.
|
|
 |
|