 |
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
OS:
Balassagyarmat csatlakozik
"A kialakult helyzetért a pártállam vezetése a felelős.
A balassagyarmati reformkör ezért struktúra- és modellváltást
akar radikális és összehangolt politikai és gazdasági reformok
útján, az európai ,,közös ház,, és a Duna menti népek összefogása
keretében."
SZER, Földközelben:
A megyei lapok helyzete
"Idén változni látszik a helyzet. Különösen örvendetes, hogy
indul a tájékoztatási verseny, szűnőben a megyei pártújságok
egyeduralma. Vidéken is alakulnak a magukat függetlennek nevező
lapok, mint például májusban a Fejér, Komárom és Veszprém megyében
megjelenő Aréna vagy a viharsarki Dél-Kelet, illetve a Bácskapocs.
Ezek tovább színesítik a hazai sajtó palettáját, és helyt adnak az
ellenzéki szervezeteknek is, amelyek többsége még mindig nem
rendelkezik önálló szócsővel."
|
|
 |
|
 |
 |
 |

Vitaest a zsinagógákról
|

1989. május 2., kedd - Zsinagógák Magyarországon cimmel szimpoziont rendeztek kedden az Országos Rabbiképző Intézet disztermében. A Bethlen téri zsinagóga ifjúsági klubjának a vészkorszak emléknapja alkalmából megrendezett tanácskozásán nagy érdeklődés kiséretében öt előadás hangzott el. Rendolph Braham, a müveiről hazánkban is ismert New York-i professzor a magyar zsidóság vészkorszakbeli történetének fordulópontjait elevenítette fel,. Dávid Ferenc müvészettörténész Közép-Európa kevés, még meglévő középkori zsinagógájáról tartott vetítettképes előadást. Czétényi Piroska, az Országos Müemléki Felügyelőség munkatársa Budapest műemléki zsinagógáinak sorsával ismertette meg hallgatóit, Gazda Anikó épitész a zsinagógák pusztulásának állomásait demonstrálta. Végül Wirth Péter épitész bemutatotta az apostagi zsinagóga helyreállításának munkálatait és a helyreállítás építészeti eredményeit. A szinpozion folytatásaként az elhagyott zsinagógaépületek felhasználásának módjairól terveznek ujabb vitaestet május 13-án, szombaton este 7 órakor a Bethlen téri zsinagóga kultúrtermében (Landrer Jenő u. 17.). (MTI)
1989. május 2., kedd 20:43
|

Vissza »
|
|
|
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
Dr Boross Imre (FKgP) visszaemlékezéseiből:
1989. június 4. Ekkor jelentkezett az EKA ülésén a Keresztény Demokrata Néppárt nevében (KDNP) Szakolczay György kérte az EKÁ-ba való felvételüket. Hosszas vita után döntés nem született.
MTV2 nézői telefon:
"Békés, Munkácsy M. u. 35. 1/51: Kedves TV2! Miért hasonlitják össze a zsidókat a cigányokkal?!A zsidóság müveit, intelligens és becsültesen dolgozik. Csak a vallásuk más. Nincs antiszemitizmus. Ezzel akarják most a figyelmünket a gazdasági helyzetről és egyéb másról a fugyelmünket elterelni. Cigánykérdés van, volt és lesz. Bizonyos uricigányokkal nincs baj. A többi rétegnek esetleg 2o h-a dolgozik. De a többi sefttel, és lop, 8o%-a a nyakunkon él. Akik kitalálták, hogy velünk lakjanak, azok valószinüleg nagyjövedelmű vezető emberek Kivánok nekik egy-két cigány családot.Mi a létminimum alatt élünk, ők szines tv-t néznek, videóznak, szórakoznak, a tanácsra mennek segélyért és kapnak is. A 3 szobás lakást elcseréli egy két szobásra, majd ha elfogyott a pénz, egy mégkisebbre költöznek. Ezekben a lakásokban a lakók félnek tőlük, a ház nyugalmát zavar¬ják, teljesen kihasználják a rendszertől kapott segitséget. Nem a cigányok ellen van kifogásom, hanem a viselkedésük ellen. Azt szeretném ha a vezető emberek is olyan házakban élnének, ahol lakik egy-két cigány család, akkor megismernék a magyarok istenét."
|
|
 |
 |
890616 – EGY NAP ANATÓMIÁJA
Az 1956-os Intézet új internetes tartalomszolgáltatása Nagy Imre és társai újratemetésének napjáról. Szerkesztette: Rainer M. János és Topits Judit.
|
|
 |
|