|
|
|
|
Több mint 250 érmet szereztek a magyarok 1990-ben (1. rész)
|
1990. december 21. péntek (MTI) - A magyar sport egész éves világversenyes éremgyűjteménye - mennyiségileg és minőségileg is - azt bizonyítja, hogy a hazai versenyzők változatlanul ott vannak a nemzetközi élvonalban.
Mi is kerül a magyar sport képzeletbeli karácsonyfája alá? A világbajnokságokon - a négy korcsoportot összesítve - 33 arany-, 46 ezüst- és 40 bronzérem, a kontinensbajnokságokon 36 arany-, 40 ezüst- és 59 bronzérem született. Az Ifjúsági Barátság Versenyeken 21 elsőséghez jutottak a magyar fiatalok.
Az 1990-es esztendő összesített éremtáblázata:
arany ezüst bronz összesen vb felnőttek 23 27 24 74 juniorok 4 2 2 8 ifjúságiak 2 11 7 20 serdülők 4 6 7 17 --------------------------------------------------- összesen 33 46 40 119
EB felnőttek 28 25 35 88 juniorok 1 6 17 24 ifjúságiak 5 6 6 17 serdülők 2 3 1 6 --------------------------------------------------- összesen 36 40 59 135 (folyt.köv.)
1990. december 21., péntek 13:47
|
Vissza »
|
|
Több mint 250 érmet szereztek ... (2. rész)
|
A magyar sport 1990-es éremtermése:
O L I M P I A : ---------------
f e l n ő t t e k : -------------------
ARANYÉRMES:
Női sakkcsapat (Polgár Judit, Polgár Zsófia, Polgár Zsuzsa - mind MTK-VM, Mádl Ildikó - Tapolcai Honvéd)
V I L Á G B A J N O K S Á G O K : ---------------------------------
f e l n ő t t e k : -------------------
ARANYÉRMESEK:
Farkas Péter (Ú. Dózsa) - kötöttfogású birkózás, 82 kg Petrovics Kálmán (Szegedi Olajbányász) - kajak egyes, maratoni Bohács Zsolt (Bp. Honvéd) - kenu egyes, 10 000 m Férfi kajak négyes, 1000 m (Csipes Ferenc - Bp. Honvéd, Fidel László - Köfém, Gyulay Zsolt - Bp. Honvéd, Ábrahám Attila - Bp. Honvéd) Női kajak kettes, maratoni (Erdődi Ágnes - Tiszai Erőmű, Baranyai Andrea - Multi SC) Gönczi János (Hunyadi SE) - karate, kick-box, 67 kg Hugyetz Lajos (Hunyadi SE) - karate, kick-box, 79 kg Szűcs Zoltán (Hunyadi SE) - karate, kick-box, 84 kg Katona Barnabás (Hunyadi SE) - karate, kick-box, plusz 84 kg Kocsis Tünde (Esztergomi Spartacus) - karate, kick-box, plusz 60 kg Deássyné Fabó Éva (MTTSZ Dunaferr) - könnyűbúvársport, 400 m-es uszonyos úszás Szabadpisztolyos sportlövő csapat (Papanitz Zoltán - Ú. Dózsa, Ágh István - Debreceni LK, Győrik Csaba - BPLE) Futócéllövő csapat, 50 m (Solti Attila - Ú. Dózsa, Sike József, Ángyán József - mindkettő BPLE) Joó Éva (BPLE) - sportlövészet, légpuska Női skeetlövő csapat (Vasvári Erzsébet, Göbölös Ibolya - mindkettő KMFSE, Igaly Diána - BPLE) Csányi Béla (Viktoria Bamberg) - teke, egyéni Csányi Béla (Viktoria Bamberg) - teke, egyéni összetett Kovácsné Grampsch Ágota (BKV Előre) - teke, egyéni Vidács Györgyné (Szegedi Építők) - teke, egyéni összetett Nébald György (Bp. Honvéd) - vívás, kard egyéni (folyt.köv.)
1990. december 21., péntek 13:51
|
Vissza »
|
|
Több mint 250 érmet szereztek ... (3. rész)
|
Nagy György (Pécsi RK) - rádióamatőrsport, rövidhullám Rövidhullámú rádióamatőr-csapat (Nagy György - Pécsi RK, Lukács József - Videoton RK, Orosi János - Nyíregyházi RK) Testépítő vegyes páros (Szikszay Gabriella, Kozma Zoltán - mindkettő GV Spartacus)
EZÜSTÉRMESEK: -------------
Major Sándor (BVSC) - kötöttfogású birkózás, 100 kg Pétervári Pál (Építők SC) - kenu egyes, maratoni Kenu kettes, maratoni (Gyursánszky Gábor, Nádasdi Zsolt - mindkettő Építők SC) Kenu négyes, 500 m (Hoffmann Ervin - Paksi Atom, Szabó Attila, Bohács Zsolt - mindkettő Bp. Honvéd, Leikep Gusztáv - Ú. Dózsa) Zala György (FTC) - kenu egyes, 1000 m Kenu négyes, 1000 m (Szabó Attila - Bp. Honvéd, Hoffmann Ervin - Paksi Atom, Boldizsár Gáspár - Bp. Honvéd, Leikep Gusztáv - Ú. Dózsa) Női kajak négyes, 500 m (Kőbán Rita - Csepel, Dónusz Éva, Mészáros Erika - mindkettő Ú. Dózsa, Huber Henriette - Csepel) Női kajak kettes, 500 m (Dónusz Éva, Mészáros Erika - mindkettő Ú. Dózsa) Női kajak kettes, 5000 m (Dónusz Éva, Mészáros Erika - mindkettő Ú. Dózsa) Lakatos Katalin (Ú. Dózsa) - kajak egyes, maratoni Polgár Zsolt (Hunyadi SE) - karate, kick-box, 63 kg Tóth István (Szeged SE) - karate, kick-box, 74 kg Volentér László (Bajai Spartacus Vízügy) - motorcsónaksport, 0-700-as kategória Férfi öttusaváltó (Fábián László - Bp. Honvéd, Kálnoki Kis Attila, Mizsér Attila - mindkettő Ú. Dózsa) Ultrarövidhullámú rádióamatőr-csapat (Nagy György - Pécsi RK, Lukács József - Videoton RK, Orosi János - Nyíregyházi RK) Lukács József (Videoton RK) - rádióamatőrsport, rövidhullám Ágh István (Debreceni LK) - sportlövészet, légpisztoly Légpisztolyos sportlövő csapat (Ágh István - Debreceni LK, Papanitz Zoltán - Ú. Dózsa, Győrik Csaba - BPLE) Gyorstüzelő pisztolyos sportlövő csapat (Pálinkás Lajos, Balogh László - mindkettő Bp. Honvéd, Kovács Zoltán - Ú. Dózsa) (folyt.köv.)
1990. december 21., péntek 13:55
|
Vissza »
|
|
Több mint 250 érmet szereztek ... (4. rész)
|
Futócéllövő csapat, 10 m (Solti Attila - Ú. Dózsa, Sike József, Ángyán József - mindkettő BPLE) Vasvári Erzsébet (Zalka KMFSE) - sportlövészet, skeet Női légpuskás sportlövő csapat (Joó Éva, Fehrentheil Bernadett - mindkettő BPLE, Fórián Éva - Bp. Honvéd) Bessenyei Péter (MALÉV RK) - sportrepülés, szabadon választott Férfi tekecsapat (Nagy László - Polizei Wells, Mészáros József, Madák Pál - mindkettő BKV Előre, Mráz László - Győri Richards, Makkai Lajos - Pápai Vasas, Csányi Béla - Viktoria Bamberg, Németh Lajos - Pullendorf) Női tekepáros (Vidács Györgyné, Török Marianna - mindkettő Szegedi Építők) Kardcsapat (Bujdosó Imre - Vasas, Csongrádi László, Köves Csaba, Szabó Bence - mind Ú. Dózsa, Nébald György - Bp. Honvéd) Női párbajtőr-csapat (Eőri Diána, Szőcs Zsuzsa, Várkonyi Marina - mind MTK-VM, Horváth Marianna - Bp. Honvéd, Szalay Gyöngyi - Tapolcai Bányász)
BRONZÉRMESEK:
Vass Márta (Építők SC) - atlétika, 100 km-es országúti futás Repka Attila (DVTK) - kötöttfogású birkózás, 68 kg Lóska Sándor (egyesületen kívüli) - erőemelés, 110 kg Női kajak kettes, maratoni (Tass Ágnes, Demény Tünde - mindkettő BSE) Férfi kajak négyes, 500 m (Petrovics Béla, Kajner Gyula - mindkettő Szegedi Olajbányász, Csipes Ferenc, Ábrahám Attila - mindkettő Bp. Honvéd) Kenu kettes, 500 m (Zala György - FTC, Pálizs Attila - Bp. Honvéd) Férfi kajak kettes, 1000 m (Petrovics Béla, Szabó II Gábor - mindkettő Szegedi Olajbányász) Női tekvando-csapat (Papirovnyik Mónika, Rajkai Andrea - mindkettő Veszprémi Volán, Tóth Anikó - Ganz SE, Rozmán Erika - Hódmezővásárhelyi VSE) Papirovnyik Mónika (Veszprémi Volán) - karate, tekvando, küzdelem Rajkai Andrea (Veszprémi Volán) - karate, tekvando, küzdelem Polgár Zsolt (Hunyadi SE) - karate, kick-box, 63 kg Balogh Oszkár (Hunyadi SE) - karate, kick-box, 54 kg Fogathajtó csapat (Bozsik József - Tápiószentmártoni Aranyszarvas TSZ SK, Juhász László - Kiskunfélegyházi TSZ SK, Sipos Lajos - Dömsödi SE) (folyt.köv.)
1990. december 21., péntek 13:56
|
Vissza »
|
|
Több mint 250 érmet szereztek ... (5. rész)
|
Bozsik József (Tápiószentmártoni Aranyszarvas TSZ SK) - lovassport, fogathajtás Tubákos Iván (Bajai Spartacus Vízügy) - motorcsónaksport, 0-350 Salakmotoros csapat (Adorján Zoltán - Adorján Speedway Club, Tihanyi Sándor - Hajdú Volán) Nagy György (Pécsi RK) - rádióamatőrsport, ultrarövidhullám Matus Diána (Építők SC) - sportakrobatika, csavart ugrás Solti Attila (Ú. Dózsa) - sportlövészet, futócéllövés, 50 m Futócéllövő csapat, vegyes (Sike József, Ángyán József - mindkettő BPLE, Solti Attila - Ú. Dózsa) Takács Mária (Oroszlányi Bányász) - súlyemelés, 67.5 kg, összetett Takács Mária (Oroszlányi Bányász) - súlyemelés, 67.5 kg, szakítás Takács Mária (Oroszlányi Bányász) - súlyemelés, 67.5 kg, lökés Női tekecsapat (Szőke Zsuzsanna, Drajkó Imréné, Kovácsné Grampsch Ágota - mind BKV Előre, Vidács Györgyné, Vecseri Erika, Török Marianna - mind Szegedi Építők, Fehér Andrea - FTC)
j u n i o r o k : -----------------
ARANYÉRMESEK:
Öttusacsapat (Katona Ferenc - Alba Volán, Hanzély Ákos - Csepel, Csernok László - Ú. Dózsa) Öttusaváltó (Katona Ferenc - Alba Volán, Csernok László - Ú. Dózsa, Sárfalvi Péter - Csepel) Katona Ferenc (Alba Volán) - öttusa, egyéni Kovács Irén (GYÁÉV) - öttusa, egyéni
EZÜSTÉRMESEK:
Hanzély Ákos (Csepel) - öttusa, egyéni Tóth Ferenc (Kőbányai SE) - testépítés, 70 kg
BRONZÉRMESEK:
Csernok László (Ú. Dózsa) - öttusa, egyéni Női öttusaváltó (Kovács Irén - GYÁÉV, Köblő Emese - MAFC, Hortobágyi Eszter - Csepel)
i f j ú s á g i a k : ---------------------
ARANYÉRMESEK:
Nagy Attila (FTC) - kötöttfogású birkózás, 81 kg Kiss Barnabás (Debreceni MK) - modellezés, rádiótávirányítású hajómodell, FSR V-15 (folyt.köv.)
1990. december 21., péntek 13:58
|
Vissza »
|
|
Több mint 250 érmet szereztek ... (6. rész)
|
EZÜSTÉRMESEK:
Ináncsi Rita (Bp. Honvéd) - atlétika, hétpróba Nagy Attila (FTC) - szabadfogású birkózás, 81 kg Gelénesi Nándor (Csepel) - kötöttfogású birkózás, 88 kg Kövecs Károly (Dorogi Bányász) - kötöttfogású birkózás, 74 kg Kiss Barnabás (Debreceni MK) - modellezés, rádiótávirányítású hajómodell, FSR H-7.5 Nóbik Nóra (Orosházi MK) - modellezés, rádiótávirányítású hajómodell, FSR V-6.5 Nóbik Nóra (Orosházi MK) - modellezés, rádiótávirányítású hajómodell, FSR H-15 Péter Mózes (Debreceni MK) - modellezés, gumimotoros kategória ifj. Venczel Miklós (Nyíregyházi RK) - rádióamatőrsport, rövidhullám Csőke Adrienn (Statisztika) - sakk Boros György (Bp. Honvéd) - vívás, kard egyéni
BRONZÉRMESEK:
Gelénesi Nándor (Csepel) - szabadfogású birkózás, 81 kg Németh László (NYVSC) - súlyemelés, 110 kg, összetett Németh László (NYVSC) - súlyemelés, 110 kg, lökés Hirskó Tibor (DVTK) - súlyemelés, plusz 110 kg, összetett Hirskó Tibor (DVTK) - súlyemelés, plusz 110 kg, lökés Eőri Diána (MTK-VM) - vívás, párbajtőr egyéni Szénási Noémi (BHG MK) - modellezés, rádiótávirányítású hajómodell, FSR V-15
s e r d ü l ő k : -----------------
ARANYÉRMESEK:
Majoros István (BVSC) - kötöttfogású birkózás, 43 kg Megyes Mátyás (Vasas) - kötöttfogású birkózás, 47 kg Tóth János (SZVSE) - kötöttfogású birkózás, 76 kg Polgár Judit (MTK-VM) - sakk
EZÜSTÉRMESEK:
Manczák Engelbert (FTC) - szabadfogású birkózás, 60 kg Südi Gábor (Bp. Spartacus) - kötöttfogású birkózás, 40 kg Fónai Zoltán (Tatabányai Bányász) - kötöttfogású birkózás, 55 kg Berzicza Tamás (Zalahús) - kötöttfogású birkózás, 60 kg Boros Károly (BVSC) - kötöttfogású birkózás, 70 kg Stark Péter (FTC) - kötöttfogású birkózás, plusz 95 kg (folyt.köv.)
1990. december 21., péntek 14:00
|
Vissza »
|
|
Több mint 250 érmet szereztek ... (7. rész)
|
BRONZÉRMESEK:
Kiss Károly (Túrkeve) - szabadfogású birkózás, 51 kg Szalai Gábor (Egri Vasas) - kötöttfogású birkózás, 40 kg Ritter Árpád (Csepel) - kötöttfogású birkózás, 60 kg Gégény Csaba (Ú. Dózsa) - kötöttfogású birkózás, 70 kg Lékó Péter (Üllési Takarék SE) - sakk Grábics Mónika (Statisztika) - sakk Lakos Nikoletta (Tapolcai Honvéd) - sakk
E U R Ó P A - B A J N O K S Á G O K : -------------------------------------
f e l n ő t t e k : -------------------
ARANYÉRMESEK:
Női asztalitenisz-csapat (Bátorfi Csilla - BSE, Urbán Edit - Judenburg, Wirth Gabriella - Statisztika) Női asztalitenisz páros (Bátorfi Csilla - BSE, Wirth Gabriella - Statisztika) Tolnai László (Bp. Spartacus) - cselgáncs, nyílt kategória Lovász György (Gyula) - erőemelés, 100 kg Hugyetz Lajos (Hunyadi SE) - karate, kick-box, 74 kg Szűcs Zoltán (Magellán) - karate, kick-box, 84 kg Szepesy Alíz (Debrecen) - karate, kick-box, 55 kg Hugyetz Gabriella (Hunyadi SE) - karate, kick-box, 60 kg Lantos Gyula (Zuglói SE) - karate, tekvando, formagyakorlat Rajkai Andrea (Veszprémi Volán) - karate, tekvando, küzdelem, plusz 58 kg Papirovnyik Mónika (Veszprémi Volán) - karate, tekvando, törés Női karate tekvando-csapat (Rajkai Andrea - Veszprémi Volán, Rozmán Erika - Hódmezővásárhelyi VSE, Kili Anikó - Zuglói SE) Berekméri Zoltán (MTTSZ BHG) - könnyűbúvársport, tájékozódási búvárúszás, hárombójás gyakorlat Maczkó Oszkár (Cavalloni SE) - modellezés, szabadonrepülő modellek Volentér László (Bajai Spartacus Vízügy) - motorcsónaksport, O-500 Volentér László (Bajai Spartacus Vízügy) - motorcsónaksport, S-350 Nagy György (Pécsi RK) - rádióamatőrsport, rövidhullám Férfi rövidhullámú rádióamatőr-csapat (Nagy György - Pécsi RK, Lukács József - Videoton RK, Orosi János - Nyíregyházi RK) (folyt.köv.)
1990. december 21., péntek 14:03
|
Vissza »
|
|
Több mint 250 érmet szereztek ... (8. rész)
|
Fedett pályás férfi futócéllövő csapat (Solti Attila - Ú. Dózsa, Sike József, Ángyán József - mindkettő BPLE) Joó Éva (BPLE) - fedett pályás sportlövészet, légpuska Molnár Csaba (Győri Aero Klub) - sportrepülés, hőlégballon Földi Csilla (BKV Előre) - súlyemelés, 44 kg, összetett Földi Csilla (BKV Előre) - súlyemelés, 44 kg, szakítás Földi Csilla (BKV Előre) - súlyemelés, 44 kg, lökés Koós Veronika (Haladás VSE) - súlyemelés, 48 kg, lökés Takács Mária (Oroszlányi Bányász) - súlyemelés, 75 kg, összetett Takács Mária (Oroszlányi Bányász) - súlyemelés, 75 kg, szakítás Takács Mária (Oroszlányi Bányász) - súlyemelés, 75 kg, lökés
EZÜSTÉRMESEK:
Asztalitenisz vegyes páros (Wirth Gabriella - Statisztika, belga partnerrel) Szabó Dezső (Ú. Dózsa) - atlétika, tízpróba Gécsek Tibor (Haladás VSE) - atlétika, kalapácsvetés Sike András (FTC) - kötöttfogású birkózás, 57 kg Bódi Jenő (Bp. Spartacus) - kötöttfogású birkózás, 62 kg Tóth Gábor (Csepel) - szabadfogású birkózás, 90 kg Zsoldos Zsolt (KSC) - cselgáncs, 78 kg Parragh Katalin (Bp. Honvéd) - cselgáncs, 52 kg Papirovnyik Mónika (Veszprémi Volán) - karate, tekvando, küzdelem, 58 kg Rajkai Andrea (Veszprémi Volán) - karate, tekvando, nyílt kategória Férfi karate tekvando-csapat, törésgyakorlat Balogh Oszkár (Hunyadi SE) - karate, kick-box, 54 kg Hugyetz Lajos (Hunyadi SE) - karate, kick-box, stop kategória, 74 kg Tájékozódási könnyűbúvár-csapat, Monk-gyakorlat (Karáth Emil - MTTSZ BHG, Gurisatti Gyula - MTTSZ Dunaferr Búvár Klub) Berekméri István (MTTSZ Dunaferr Búvár Klub) - könnyűbúvársport, ötbójás gyakorlat Karáth Emil (MTTSZ BHG) - könnyűbúvársport, tájékozódási csillag- gyakorlat Női tájékozódási búvárcsapat, csoportos gyakorlat (Bedő Gabriella - MTTSZ Dunaferr Búvár Klub, Katona Zsuzsanna, Horváth Angéla - mindkettő MTTSZ BHG, Bartha Anikó - MTTSZ Szolnoki KÖTIVIZIG) Női tájékozódási búvárcsapat, Monk-gyakorlat (Bedő Gabriella - MTTSZ Dunaferr Búvár Klub, Katona Zsuzsanna - MTTSZ BHG) (folyt.köv.)
1990. december 21., péntek 14:08
|
Vissza »
|
|
Több mint 250 érmet szereztek ... (9. rész)
|
Szabadonrepülő modellező csapat (Maczkó Oszkár, Szécsényi János - mindkettő Cavalloni SE, Napkori György - Hódmezővásárhelyi MK) Rádióirányítású vitorlázórepülő modellező csapat (Vörös Endre - Balázs Béla MK, Szeli András - MTTSZ Kecskeméti BHG, Horváth János - Cavalloni MK) Ultrarövidhullámú rádióamatőr-csapat (Nagy György - Pécsi RK, Lukács József - Videoton RK, Orosi János - Nyíregyházi RK) Lukács József (Videoton RK) - rádióamatőrsport, rövidhullám Női skeetlövő csapat (Igaly Diána - BPLE, Göbölös Ibolya, Vasvári Erzsébet - mindkettő KMFSE) Tóbiás Veronika (Oroszlányi Bányász) - súlyemelés, plusz 82.5 kg, lökés Női karate kiokusinkaj, kumite csapat (Csokonai Teréz - Óbudai Szamuráj, Lovas Ágnes - Alba Regia, Kodó Krisztina, Vid Gabriella - mindkettő Kőbányai SK, Leskó Anna - Szolnoki Lakótelep, Szabó Éva - Várpalota)
BRONZÉRMESEK:
Wirth Gabriella (Statisztika) - asztalitenisz, egyes Forgács Judit (Tatabányai Bányász) - fedett pályás atlétika, 400 m Faragó József (Vasas-Metalloglobus) - kötöttfogású birkózás, 48 kg Komáromi Tibor (FTC) - kötöttfogású birkózás, 90 kg Hajtós Bertalan (Bp. Honvéd) - cselgáncs, 71 kg Steer József (Volán Botond Budapest) - erőemelés, 110 kg Hortobágyi János (Békéscsabai Lakótelep) - karate, kick-box, 60 kg Szűcs Zoltán (Magellán) - karate, kick-box, 84 kg Katona Barnabás (Hunyadi SE) - karate, kick-box, plusz 84 kg Hugyetz Lajos (Hunyadi SE) - karate, kick-box, formagyakorlat, 74 kg Bády Gabriella (Esztergomi Spartacus) - karate, kick-box, 60 kg Szűcs Éva (Magellán) - karate, kick-box, plusz 60 kg Kili Anikó (Zuglói SE) - karate, tekvando, formagyakorlat Kili Anikó (Zuglói SE) - karate, tekvando, küzdelem, 58 kg Rozmán Erika (Hódmezővásárhelyi VSE) - karate, tekvando, küzdelem, 58 kg Körmendi Ferenc (Veszprémi Volán) - karate, tekvando, törés Női karate tekvando-csapat, törésgyakorlat (Kili Anikó - Zuglói SE, Papirovnyik Mónika, Rajkai Andrea - mindkettő Veszprémi Volán, Rozmán Erika - Hódmezővásárhelyi VSE) Molnár Tamás (Novotrade) - karate, karate-do, plusz 85 kg (folyt.köv.)
1990. december 21., péntek 14:11
|
Vissza »
|
|
Több mint 250 érmet szereztek ... (10. rész)
|
Katona Zsuzsanna (MTTSZ BHG) - könnyűbúvársport, tájékozódási úszás, csillaggyakorlat Feil János (Pallas MK) - motorcsónaksport, S-350 Nagy György (Pécsi RK) - rádióamatőrsport, ultrarövidhullám Női rövidhullámú rádióamatőr-csapat (Pintér Olga, Venczel Miklósné - mindkettő Nyíregyházi RK, Horváth Judit - Egri RK) Női síroller-váltó (Bozsik Anna - BKV Előre, Szemcsák Éva - Miskolci Honvéd, Bereczky Brigitta - Salgótarjáni Petőfi) Bereczky Brigitta (Salgótarjáni Petőfi) - síelés, síroller, hegyi Bereczky Brigitta (Salgótarjáni Petőfi) - síelés, síroller, országúti Matus Diána (Építők SC) - sportakrobatika, csavart ugrás Solti Attila (Ú. Dózsa) - fedett pályás sportlövészet, futócéllövés Női fedett pályás légpuskás csapat (Joó Éva, Gelencsér Emese - mindkettő BPLE, Fórián Éva - Bp. Honvéd) Igaly Diána (BPLE) - sportlövészet, skeet Márkus Erzsébet (Pápai Húsos) - súlyemelés, 60 kg, lökés Tóbiás Veronika (Oroszlányi Bányász) - súlyemelés, plusz 82.5 kg, összetett Tóbiás Veronika (Oroszlányi Bányász) - súlyemelés, plusz 82.5 kg, szakítás Csollány Szilveszter (Ú. Dózsa) - torna, gyűrű Ónodi Henrietta (Békéscsaba) - torna, egyéni összetett Ónodi Henrietta (Békéscsaba) - torna, talaj
j u n i o r o k : -----------------
ARANYÉRMES:
Gáspár Olivér (BPLE) - fedett pályás sportlövészet, légpuska
EZÜSTÉRMESEK:
Mucsi Zoltán (Dunaferr) - kötöttfogású birkózás, 130 kg Kaliszky Pál (Bp. Spartacus) - szabadfogású birkózás, 100 kg Mészáros István (Csepel) - szabadfogású birkózás, 74 kg Fedett pályás légpisztolyos sportlövő csapat (Ágh István - Debrecen, Nagy László - Bp. Honvéd, Kéri László - BPLE) Burkus Tamás (Kossuth KFSE) - sportlövészet, futócéllövés Férfi síroller-váltó (Vashegyi András, Martin Róbert - mindkettő Mikro SC, Panyik János - Zalka SE)
BRONZÉRMESEK:
Vizi László (Ú. Dózsa) - kötöttfogású birkózás, 74 kg Garamvölgyi Gábor (Csepel) - kötöttfogású birkózás, 82 kg (folyt.köv.)
1990. december 21., péntek 14:15
|
Vissza »
A hírhez kapcsolódik »
|
|
Több mint 250 érmet szereztek ... (11. rész)
|
Bacsa Péter (Szondi SE) - kötöttfogású birkózás, 90 kg Rajos Csaba (Dorogi Bányász) - kötöttfogású birkózás, 100 kg Irinyi István (MTK-VM) - szabadfogású birkózás, 82 kg Nagy Zsuzsa (egyesületen kívüli) - cselgáncs, 56 kg Parragh Katalin (Bp. Honvéd) - cselgáncs, 52 kg Fehér Attila (KSI) - ökölvívás, 57 kg Ágh István (Debrecen) - fedett pályás sportlövészet, légpisztoly Fedett pályás légpuskás sportlövő csapat (Farkas Sándor, Gáspár Olivér - mindkettő BPLE, Németh István - Kiskunsági Erdész) Fedett pályás futócéllövő csapat (Tasi Tamás, Fekete Pál - mindkettő BPLE, Juhász György - Kossuth KFSE) Futócéllövő csapat, vegyes (Burkus Tamás - Kossuth KFSE, Tasi Tamás, Fekete Pál - mindkettő BPLE) Futócéllövő csapat, normál (Tasi Tamás, Fekete Pál - mindkettő BPLE, Burkus Tamás - Kossuth KFSE) Hirskó Tibor (DVTK) - súlyemelés, plusz 110 kg, összetett Hirskó Tibor (DVTK) - súlyemelés, plusz 110 kg, szakítás Hirskó Tibor (DVTK) - súlyemelés, plusz 110 kg, lökés Vízilabda-csapat (Benedek Tibor - Ú. Dózsa, Varga Zsolt - Ú. Dózsa, jelenleg BVSC, Berezvay Ferenc, Tary Nándor - mindkettő Szentesi VSC, Bólya László, Szabó Zoltán, Török Tibor - mind Szeged SC, Faragó Ferenc, Monostori Attila - mindkettő Tungsram, Gebauer Lajos - Tatabányai Bányász, Magyar István, Molnár Péter - mindkettő Szolnoki VSC, Németh Zsolt - KSI, Szabó Gábor - BVSC, Konrád János - Düsseldorf)
i f j ú s á g i a k : ---------------------
ARANYÉRMESEK:
Wirth Veronika (Statisztika) - asztalitenisz, egyes Női asztalitenisz páros (Éllő Vivien, Tóth Krisztina - mindkettő Statisztika) Szalai Szilvia (Szeged SC) - úszás, 200 m pillangó Női síroller-váltó (Patkó Edit - Zalka SE, Tímár Viktória, Farkas Veronika - mindkettő Vasas) Farkas Veronika (Vasas) - síelés, síroller, hegyi
EZÜSTÉRMESEK:
Asztalitenisz vegyes páros (Tóth Krisztina - Statisztika, Varga Zoltán - Postás) Ifj. Venczel Miklós (Nyíregyházi RK) - rádióamatőrsport, rövidhullám (folyt.köv.)
1990. december 21., péntek 14:19
|
Vissza »
|
|
Több mint 250 érmet szereztek ... (12. rész)
|
Patkó Edit (Zalka SE) - síelés, síroller, hegyi Tímár Viktória (Vasas) - síelés, síroller, országúti Fekete Szandra (Spartacus-Hargita) - úszás, 200 m hát Szalai Szilvia (Szeged SC) - úszás, 100 m pillangó
BRONZÉRMESEK:
Női asztalitenisz-csapat (Éllő Vivien, Tóth Krisztina - mindkettő Statisztika, Pintér Ildikó - ESMTK) Női asztalitenisz páros (Wirth Veronika - Statisztika, Pintér Ildikó - ESMTK) Női hármaspróba csapat (Straubinger Györgyi, Szabó Kovács Beáta - mindkettő Szekszárdi Szövetkezeti Spartacus, Szabó Zita - Szolnok) Tímár Viktória (Vasas) - síelés, síroller, hegyi Farkas Veronika (Vasas) - síelés, síroller, országúti Kade Zoltán (Spartacus-Hargita) - úszás, 1500 m gyors
s e r d ü l ő k : -----------------
ARANYÉRMESEK:
Gyöngyösi András (Főtáv SE) - karate, karate-do, 60 kg Férfi teniszpáros (Kisgyörgy Gergely - MTK-VM, Sávolt Attila - Vasas)
EZÜSTÉRMESEK:
Férfi asztalitenisz páros (Bátorfi Zoltán - Postás, Lindner Ádám - BVSC) Női asztalitenisz-csapat (Fazekas Mária, Molnár Zita - mindkettő Statisztika, Herczig Judit - Tolnai SE) Totola Gábor (MTK-VM) - vívás, párbajtőr
BRONZÉRMES:
Fazekas Mária (Statisztika) - asztalitenisz, egyes
I F J Ú S Á G I B A R Á T S Á G V E R S E N Y E K : -------------------------------------------------------
ARANYÉRMESEK:
Női 4x100 m-es futóváltó (Geisz Mercedesz - Szekszárd, Molnár Emese - Bp. Spartacus, Molnár Mónika - Szolnoki MÁV, Szabó Gabriella - DMTE) Kiss Károly (Túrkeve) - kötöttfogású birkózás, 50 kg Fónai Zoltán (Tatabányai Bányász) - kötöttfogású birkózás, 54 kg Puska Ferenc (Dorogi Bányász) - kötöttfogású birkózás, 68 kg Gelénesi Nándor (Csepel) - kötöttfogású birkózás, 88 kg Ilyés Miklós (MVSC) - cselgáncs, 65 kg (folyt.köv.)
1990. december 21., péntek 14:23
|
Vissza »
|
|
Több mint 250 érmet szereztek ... (13. rész)
|
Kovács Antal (Paksi Atom) - cselgáncs, 95 kg Férfi kajak kettes, 500 m (Bártfai Krisztián, Burzi Zsolt - mindkettő Váci Hajó) Czigány Kinga (Győri Dózsa) - kajak egyes, 500 m Női kajak kettes, 500 m (Czigány Kinga - Győri Dózsa, Dósa Gyöngyvér - DVTK) Női kajak négyes, 500 m (Czigány Kinga - Győri Dózsa, Dósa Gyöngyvér - DVTK, Kvassay Mónika - Dunai Erőmű, Debreceni Anikó - Multi SE) Péter Zsolt (Bp. Honvéd) - torna, nyújtó Lőrik Attila (KSI) - torna, gyűrű Juhász Gábor (Spartacus-Hargita) - úszás, 100 m mell Juhász Gábor (Spartacus-Hargita) - úszás, 200 m mell Kovács Vilmos (FTC) - úszás, 200 m pillangó Kovács Vilmos (FTC) - úszás, 200 m vegyes Lantos Gabriella (Ú. Dózsa) - vívás, tőr Női tőrvívó csapat (Lantos Gabriella - Ú. Dózsa, Nagy Tímea - Vasas, Tóth Mónika, Kulcsár Alexa - mindkettő BVSC, Kardos Ildikó - MTK-VM) Kovács Iván (MTK-VM) - vívás, párbajtőr Boros György (Bp. Honvéd) - vívás, kard+++
1990. december 21., péntek 14:25
|
Vissza »
|
|
|
|
|
|