 |
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
OS:
A világkiállítás térségek elszegényedését okozhatja - A Szociáldemokrata Ifjúsági Kör felhívása a választópolgárokhoz
"A költségek
messze fölülmúlják a vízlépcső építésének kiadásait, de itt sem
ismeretes még megközelítően sem az összeg. A döntések előkészítését
ugyancsak egy szűk csoport végzi, mely érdekelt a világkiállítás
megrendezésében."
SZER, Világhíradó:
Ki a gátra!
"Ki a gátra! Nézzük meg Nagymarost közös szemmel a rombolás
helyén!" - így kezdődik a Bajcsy-Zsilinszky Baráti Társaság
környezetvédő csoportjának, a Duna-mozgalmaknak és más független
szervezeteknek a közös felhívása békés, tiltakozó kirándulásra
hétfőn, április 3-ikán.
Akik idejében megváltották a jegyüket, azok számára különvonatok
indulnak Zebegénybe reggel 8 és 9 óra között, Nagymarosra pedig 10
és 11 óra között. A kirándulni vágyók ugyanis Zebegényben
találkoznak 10 órakor a Duna-parton, onnan teszik meg együtt a 8
kilométeres gyalogutat Nagymarosig, ahol délben 12 órakor
találkoznak mindazokkal, akik egyenesen a nagymarosi építkezéshez
mentek."
|
|
 |
|
 |
 |
 |

Az Országgyűlés rádió-, televízió- és sajtóalbizottságának
ülése (1. rész)
|

1990. június 22., csütörtök - A készülő sajtó- és médiatörvény
tervezetéről hallgatta meg a szakmai szervezetek véleményét, valamint
az MTI tevékenységéről és terveiről tájékozódott csütörtöki ülésén az
Országgyűlés rádió-, televízió- és sajtóalbizottsága.
A törvénytervezetekről elmondottakból kitűnt, hogy a szakmai szervezetek túlnyomó többsége azok jelentős átdolgozását tartja szükségesnek. A sajtószabadsággal kapcsolatos tervezettel kapcsolatban például többen is felvetették: van-e egyáltalán szükség külön sajtótörvényre. Róth Miklós, a Független Jogász Fórum képviselője kifejtette: egy ilyen törvény megalkotásánál két dologból lehet kiindulni, nevezetesen, hogy a sajtószabadságot abszolút jogként kell felfogni, illetőleg a személyiséghez fűződő jog védelméből. Az FJF képviselője felhívta a figyelmet arra is, hogy a törvény megalkotásával egyidejűleg módosítani szükséges a Ptk. és a Btk. egyes passzusait is. Tarnói Gizella, a MUOSZ alelnöke annak a véleményének adott hangot, hogy a sajtószabadságot eleve az Alkotmányban kellene rögzíteni, az Országgyűlésnek pedig nem szabadna olyan törvényt hoznia, amelyik korlátozza a sajtószabadságot. A sajtótörvény tervezetéről szólva bírálta, hogy abban a megengedő szemlélet az alapállás, pedig helyette azt kellene rögzíteni, mit nem szabad. Babus Endre a Nyilvánosság Klub képviseletében szóvá tette a tervezet kidolgozatlanságát, differenciálatlanságát, továbbá, hogy található benne számos ,,üres deklaráció,,. Szerinte csak azért lenne szükség külön sajtótörvényre, hogy szabályozza azokat a kérdéseket - kaució, sajtójogi felelősség -, amelyekre más törvényekben nincs lehetőség.
A véleményekből az tükröződött, hogy a médiatörvény kidolgozásának preferenciát kellene élveznie a sajtótörvénnyel szemben. Az előbbinek belátható időn belüli elfogadását többen lényegesnek ítélték azért is, mert napirenden van a nemzeti médiumok új vezetőinek kinevezése. Györffy Miklós, a Magyar Rádiós Kamara elnöke például kételyeinek adott hangot azzal kapcsolatban, hogy a törvény híján minek alapján nevezik ki majd a Magyar Rádió új elnökét. A médiatörvény őszi elfogadása és a júliusi vezetőkinevezés kapcsán - mint mondta - olyan ,,lebegtetést,, érez, amellyel a szakmát szándékosan félelemben próbálják tartani. (folyt. köv.)
1990. június 21., csütörtök 19:31
|

Vissza »
Folytatásokkal »
|
|
|
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
SZER-hallgató telefonja:
"FÉRFIHANG/ Kérem szépen, röviden annyit szeretnék mondani innen, Bajorországból, hogy a budapesti pártházza] szemben állva, a jobboldalon lévő kis házba 8 évvel ezelőtjt megtalálták azokat az embereket befalazva, akik kopogtak. De tekintettel arra, hogy akik kirendelték az egészségügyieket, és a karhatalom rögtön eltávolította őket, nem tudom, hogy azóta tudnak-e róla. Kötelességemnek tartottam, hogy ezt az információt közöljem önökkel."
|
|
 |
 |
890616 – EGY NAP ANATÓMIÁJA
Az 1956-os Intézet új internetes tartalomszolgáltatása Nagy Imre és társai újratemetésének napjáról. Szerkesztette: Rainer M. János és Topits Judit.
|
|
 |
|