 |
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
OS:
A Kárpótlási Hivatal közleménye
"Felmérés céljából adatlapok készültek
azok részére, akik - a 34/1990 (III. 28.) sz. Országgyűlési
Határozatban foglaltak szerint - az 1938 és 1945 közötti időszakban
faji, vagy nemzetiségi hovatartozásuk, nácizmus elleni magatartásuk
miatt szenvedtek sérelmet. Az érdekeltek az adatlapot a Kárpótlási
Hivatal ügyfélszolgálatánál (Budapest, VII. Kürt u. 6.), a Magyar
Izraeliták Országos Képviselete (Budapest, VII. Síp u. 12. sz.
alatti) székházának portáján, a Nácizmus Üldözöttei Bizottságánál
(Budapest, V. Szabadság tér 16.), továbbá a Munkaszolgálatosok
Országos Egyesületének Szombathelyen, Kaposváron, Szegeden,
Debrecenben, Miskolcon, Salgótarjánban, Pécsen és Nyíregyházán
működő tagozatainál vehetik át.
"
Amerika Hangja, Esti Világhíradó:
Interjú Teller Edével
"1990 egy
egészen különös év volt sok meglepetéssel, sok kihívással, sok
nehézséggel és lehetőséggel. Ami talán a figyelmet most eltereli
Magyarországról, vagy Kelet-Európáról Amerikában az legalább annyira
az orosz helyzet, mint a helyzet Irakban.
Ami Oroszországban történik, az egy nagy változás, ami a lehető
legközvetlenebb formában befolyásolja Amerika jövőjét és a világ
jövőjét. Egy óriási birodalom feloszlásban van. Talán egy teljesen
mélyreható változásban van, talán visszaesik valamilyen formájú
diktatúrába. Hogy az emberek zömének - például Amerikában - ez jár
az eszében, az egész világos.
"
|
|
 |
|
 |
 |
 |

Tájékoztató a kormány vasárnapi rendkívüli üléséről (2. rész)
|

Az ár alakulása függ a nemzetközi kőolajáraktól, s attól is, hogy a környező országokban milyen lesz a lepárlási-termékek árai. A Magyar Rádió tudósítója a gyógyszerárak, illetve a tv előfizetési díj emelésére, valamint a lakáshitel-kamatok változására is rákérdezett, s a pénzügyminiszter ezeket is valószínűsítette.
Egy további kérdésre reagálva Botos Katalin elmondta: a költségvetés jövő évre 34-36 százalékos inflációval számol. Ez az ideihez hasonló, attól néhány százalékponttal eltér. A kormány mindazonáltal az antiinflációs politikát tűzte zászlajára, s ennek nem mondanak ellent az elkerülhetetlen áremelések. Rabár Ferenc hozzátette, hogy az infláció üteme számos külső tényezőn múlik, illetve attól is függ, hogy az inflációellenes politika mennyire lesz sikeres. Azt mindenki tudja, hogy ár- és bérszabályozással az inflációt ,,megfogni,, nem lehet, miként a központilag dirigált gazdaság idejében. Új eszközökre: a monetáris politika szigorára van szükség, amelynek egyebek között az egész bankrendszer jó működése is előfeltétele. A kormány jövő évi tervének kardinális része éppen ezért egy stabilizációs program, amellyel meg kívánja állítani az inflációs folyamatot.
A pénzügyi tárca képviselői a költségvetési tervezet kapcsán természetesnek nevezték, hogy mindenki, aki csak saját szempontjából nézi, visszautasítja azt. Ez érthető, hiszen mindenütt újabb terheket, megszorításokat jelez. A tárca abban bízik, hogy a tárgyalófelei felismerik a korlátokat és a lehetőségeket, s világossá válik számukra a tény: minden egyes kedvezmény, amelyet a társadalom egy csoportja kap, az valamely más csoport terhére történik. Botos Katalin még hozzátette: a kormány az elképzelését nem kívánja ráerölteti az érdekképviseleti szervekre, illetve a Parlamentre: társadalmi konszenzust keres.
Az egyes tárcák költségvetésének részleteit a sajtó néhány nap múlva ismerheti meg - mondta végezetül Rabár Ferenc. Az MTI értesülése szerint a a kormány szerda délután tartja újabb ülését a jövő évi költségvetésről. (MTI)
1990. november 25., vasárnap 19:54
|

Vissza »
Folytatásokkal »
A hírhez kapcsolódik »
|
|
|
 |
|
|