|
|
|
|
|
|
|
|
OS:
Horn Gyula üdvözlő távírata Mihail Gorbacsovnak
"A magyar szocialisták nevében szívből gratulálok Önnek a
Nobel-békedíjjal történt kitüntetése alkalmából. E kitüntetés méltó
elismerése az Ön személyes tevékenységének és annak az új szovjet
külpolitikai gondolkozásnak, amely alapvető változásokat hozott a
nemzetközi viszonyokban..."
SZER, Magyar híradó:
Mi várható a Valutaalap szakértőinek tárgyalásaitól?
"... számolni kell az olajválság
Magyarországra kiható következményeivel és azzal is, hogy január
elsejétől dollárelszámolásra kerül az egész szovjet forgalom, tehát
itt súlyos veszteségekkel, terhekkel kell számolni.
Amikor ez bekövetkezik és valóban hatni kezd, akkor eljön a jövő
tavasz, amikor lejár ez a megállapodás a Valutaalappal, lejár a
készenléti hitelkeret, meg kell újítani. Az elképzelés az, hogy meg
akarják újítani három évre. Nem véletlenül háromra, ez nagyjából
felölelné a megújhodási nemzeti programnak az egész időszakát és a
feltételeket is újra kell gondolni, mert most már a piaci átalakulás
időszakáról van szó és olyan időszakról, amely az előbb említett
nehézségekkel terhes. Tehát ennek az előkészítése is napirenden van
ezeken a tárgyalásokon."
|
|
|
|
|
|
|
Az SZDSZ országgyűlési képviselőjelöltjei (1. rész)
(OS)
|
1990. február 8., csütörtök -
választókerület száma, székhelye név, foglalkozás BARANYA MEGYE 1. Pécs dr. Varga Levente, gyermekorvos 2. Pécs Gettó József, Ybl-díjas építész 3. Pécs Bretter Zoltán, tanár filozófus 4. Komló Fekete Gedeon, vezető könyvelő 5. Mohács Werner József, építésvezető, tervező 6. Siklós dr. Heindl Péter, jogász, tanár 7. Szigetvár dr. Molvay László, jogász vállalkozó
BÁCS-KISKUN MEGYE 1. Kecskemét dr. Sándor László, ügyvéd 2. Kecskemét Tóth Tamás, építész 3. Tiszakécske dr. Frigyessy Ferenc, agrármérnök 4. Kunszentmiklós Sarró János, MÁV áll. főnök 5. Kiskunfélegyháza dr. Réczi László, ügyvéd 6. Kiskőrös dr. Szenohradszki Béla, orvos 7. Kalocsa dr. Andriska Géza, sebész főorvos 8. Kiskunhalas Tóth Zoltán, kertészmérnök 9. Baja Nagy András, tanár 10. Bácsalmás dr. Sztancsics Péter, jogtanácsos
BÉKÉS MEGYE 1. Békéscsaba dr. Dénes Zoltán, ügyvéd 2. Gyula Kádár Péter, ref. lelkész 3. Békés Sós Sándor, tanár 4. Szeghalom dr. Pelcsinszky Boleszláv, állatorv. 5. Szarvas Deme Zoltán, lelkész 6. Orosháza Tóth Sándor, ny. főkönyvelő 7. Mezőkovácsháza dr. Hevesi Zsolt, állatorvos
BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN MEGYE 1. Miskolc Latrán Béla, geológus 2. Miskolc dr. Matyi László, jogász 3. Miskolc Timár Éva, színművésznő 4. Miskolc dr. Bodó Pál, egyetemi tanár 5. Ózd Koós Csaba, kohómérnök 6. Sajószentpéter Samu István, szakközépisk. tanár 7. Kazincbarcika Csorba Piroska, újságíró 8. Edelény dr. Hatvani Zoltán, közgazdász
(folyt.köv.)
1990. február 8., csütörtök 21:02
|
Vissza »
|
|
Az SZDSZ országgyűlési képviselőjelöltjei (2. rész)
(OS)
|
választókerület száma, székhelye név, foglalkozás BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN MEGYE 9. Encs Dobozi József, fogorvos 10. Sátoraljaújhely Juhász Pál, közgazdász 11. Szerencs Vitányi Béla, főisk. tanár 12. Leninváros dr. Zabos Géza, ny. állatorvos, író 13. Mezőkövesd Koncz Gábor, színművész
CSONGRÁD MEGYE 1. Szeged dr. Rozsnyai Bálint, egy. docens 2. Szeged Jankó Attila, matematikus, szociológus 3. Szeged Rózsa Edit, energetikus 4. Csongrád Rantal Zoltán, közgazdász 5. Szentes László Béla, agrármérnök 6. Hódmezővásárhely Farkas Ferenc gimn. tanár 7. Földeák dr. Kertész Dezső, orvos
FEJÉR MEGYE 1. Székesfehérvár Mózs József, mérnök 2. Székesfehérvár dr. Világosi Gábor, orvos 3. Dunaújváros dr. Félix István, ügyvéd 4. Kápolnásnyék dr. Bakó Béla, orvos 5. Mór Szaghmeister Pál, orvos 6. Sárbogárd Hajdu Zoltán, ref. lelkész 7. Bicske Mészáros András, tanár, szivattyúkezelő
GYŐR-SOPRON MEGYE 1. Győr Büki Dorottya, tanár 2. Győr Kolozsvári Ernő, tanár 3. Győr dr. Rab Károly, pszichológus 4. Mosonmagyaróvár Finta József, műszakvezető 5. Csorna Balogh János, ép.gépész technikus 6. Kapuvár dr. Horváth Tivadar, jogász 7. Sopron dr. Arszin Miklós, ügyvéd
(folyt.köv.)
1990. február 8., csütörtök 21:05
|
Vissza »
|
|
Az SZDSZ országgyűlési képviselőjelöltjei (3. rész)
(OS)
|
választókerület száma, székhelye név, foglalkozás HAJDÚ-BIHAR MEGYE
1. Debrecen Tabajdi György, építész üzemmérnök 2. Debrecen dr. Bertha Zoltán, egyetemi tanár 3. Debrecen dr. Mózes Mihály, egy. docens, tanár 4. Hajdúhadháztéglás Gajdos Pál, tanár 5. Berettyóújfalu Hodosán Róza, tanár 6. Püspökladány Ordasi József, ny. géplakatos 7. Hajdúszoboszló Domokos János, népművelő 8. Balmazújváros Székely József, lakatos, gk.vezető 9. Hajdúböszörmény dr. Molnár Tibor, jogtanácsos
HEVES MEGYE
1. Eger dr. Novák Rudolf, ügyvéd 2. Pétervására Horváth László, főisk. tanár 3. Gyöngyös Komenczi Bertalan, középisk. tanár 4. Hatvan dr. Bajusz Imre, jogtanácsos 5. Heves Kovácsné Nagy Magdolna, tanár, otthonvezető 6. Füzesabony Horváth Anikó, agrármérnök
KOMÁROM MEGYE
1. Tatabánya Szalay Gábor, ker. igazgató 2. Tata dr. Freund Tamás, orvos 3. Kisbér Deák Sándor, zenész 4. Komárom Soleczki Szilárd, MOKÉP igazgató 5. Esztergom dr. Arató Géza, orvos
NÓGRÁD MEGYE
1. Salgótarján Gusztos István, középisk. tanár 2. Pásztó dr. Novák László, sebész 3. Szécsény dr. Kakukk Attila, állatorvos 4. Balassagyarmat Hlacsok István, magángazdálkodó
(folyt. köv.)
1990. február 8., csütörtök 21:09
|
Vissza »
|
|
Az SZDSZ országgyűlési képviselőjelöltjei (4. rész)
(OS)
|
választókerület száma, székhelye név, foglalkozás PEST MEGYE
1. Szob Ormándy József, nyugdíjas 2. Vác Vass István, esztergályos 3. Dunakeszi dr. Kiss Róbert, jogtanácsos 4. Gödöllő dr. Hajagos Antal, jogász 5. Aszód Nádas Géza, közl. ép. ü.mérnök 6. Nagykáta Bodrogi Györgyné, tanárnő 7. Monor dr. Jós Miklósné, aneszt. nővér 8. Érd Gyucsok József, villanyszer. kisip. 9. Budaörs Szuhay Péter, néprajzos 10. Pilisvörösvár Hajdufy Miklós, filmrendező 11. Szentendre Bindorfer Györgyi, szerkesztő 12. Szigetszentmiklós Kuncze Gábor, gazd. igazgató 13. Ráckeve Czombosné Venczel Éva, népművelő 14. Dabas Mala Ferenc, mérnök 15. Cegléd dr. Surányi Dezső, biológus 16. Nagykőrös Ábrahám Tibor, közgaz.,műsz. ig.
SOMOGY MEGYE
1. Kaposvár dr. Király Béla, hadtört. prof. 2. Kaposvár dr. Pogány Gábor, művészettörténész 3. Siófok dr. Páris András, ügyvéd 4. Boglárlelle Kardos Ferenc, műszerész 5. Marcali Vermes Péter, ruhaip. mérnök 6. Nagyatád Orzsi Zoltán, múzeumigazgató
SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYE
1. Nyíregyháza Laborczi Géza, lelkész 2. Nyíregyháza Lenti István, agrármérnök 3. Tiszavasvári Makkai László, tanár 4. Nagykálló Kállai Kristóf, matematikus 5. Baktalórántháza Kozma László, agrármérnök 6. Nyírbátor Fejes Zsolt, tisztviselő 7. Kisvárda dr. Kriveczky Béláné, logopédus 8. Vásárosnamény Iványi Tamás, gimn. tanár 9. Mátészalka Dömötör István, gimn. tanár 10. Fehérgyarmat Siket Zsigmond, agronómus (f.k.)
1990. február 8., csütörtök 21:12
|
Vissza »
|
|
Az SZDSZ országgyűlési képviselőjelöltjei (5. rész)
(OS)
|
választókerület száma, székhelye név, foglalkozás
JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK MEGYE
1. Jászberény dr. Kiss Zoltán, jogtanácsos 2. Jászapáti dr. Juhász László, orvos 3. Szolnok Hortobágyi Zoltán, újságíró 4. Szolnok Fodor Tamás, színművész, rendező 5. Kunszentmárton dr. Kis Edit, jogtanácsos 6. Mezőtúr Árvai Gyula, tanár 7. Kunhegyes Tolnai Antal, iskolaigazgató 8. Karcag Csecskedi Lajos, tanár
TOLNA MEGYE
1. Szekszárd Polyák Sándor, reaktorfizikus 2. Paks Simony József, gépészmérnök 3. Bonyhád Barcza Imre, gyógyszerész 4. Dombóvár Sárhegyi Attila, mérnök, repülővezető 5. Tamási Királyné Békefi Stefánia, zenetanár
VAS MEGYE
1. Szombathely dr. Hankó Faragó Miklós, ügyvéd 2. Szombathely Rácskai Jenő, muzeológus 3. Kőszeg Horváth Vilmos, nyomdász 4. Celldömölk dr. Monostori Endre, ügyvéd 5. Körmend Mészáros Béla, erdőtervező
VESZPRÉM MEGYE
1. Ajka Mádai Péter, technikus 2. Balatonfüred Szőr Gyula, mat. fiz. tanár 3. Pápa dr. Kövér László, jogász 4. Tapolca dr. Sáry Gyula, ny. orvos 5. Várpalota dr. Huszár Pál, tört. tanár 6. Veszprém dr. Shiszler Lajos, belgyógyász 7. Veszprém Veress D. Csaba, történész, muzeológus
(folyt. köv.)
1990. február 8., csütörtök 21:15
|
Vissza »
A hírhez kapcsolódik »
|
|
Az SZDSZ országgyűlési képviselőjelöltjei (6. rész)
(OS)
|
választókerület száma, székhelye név, foglalkozás ZALA MEGYE
1. Zalaegerszeg dr. Szigethy István, ügyvéd 2. Nagykanizsa Solti Károly, vegyész, olajmérnök 3. Keszthely Villányi Pál, agrármérnök 4. Lenti Ari Miklós, szociális gondozó 5. Zalaszentgrót Varga Lajos Ferenc, műszaki vezető
(OS)
1990. február 8., csütörtök 21:17
|
Vissza »
|
|
|
|
|
|