|
 |
 |
 |

- Szűrös Mátyás nyilatkozata - 2. folyt.
|

- Csehszlovákiával kapcsolatban arra törekszünk, hogy értsék meg, hogy itt közös ügyről van szó, és hogy az Országgyűlés, illetve a kormány alaposan mérlegelni fogja, hogy mit célszerű itt tenni. Tehát a felfüggesztés arra jó, hogy ez alatt a csehszlovákokkal is tórgyalás follyék arról, hogy hogyan tovább. És fontos volt, hogy Németh Miklós ellátogatott Prágába, hogy személyesen magyarázza meg a kormány szándékait. Azt szeretnénk, hogyha ebből nem lenne nagyobb probléma vagy súrlódás a két ország között. - Nyugati lapokban hírek jelentek meg, hogy állítólag Csehszlovákia mérlegeli több milliárdos, nyilván márkában és dollárban követeléseit. - Azzal nekünk is számolnunk kell, hogy amennyiben leállítjuk majd az éptkezést - ez a következő időszak kérdése -, akkor kártérítést kell fizetni nemcsak csehszlovákiának, hanem Ausztriának is. De itt most a jó szándékon nagyjon sok múlik, hnogy mekkora legyen ez. Illik-e egy olyan ügyben, hogy ez már nemcsak megállapodás kérdése, etikai kérdés is, hogy egy olyan ügyben ugyanolyan követelésekkel fellépni, tehát amikor egy egész nép, vagy egy ország kérdése ez, hogy leállítjuk-e, mert káros hatása lehet a természeti környezetre, mint mondjuk hogy egy konstrukciót leszállít-e egy ország, vagy sem. - Tehát itt van egyfajta európai jellege a dolognak, és túlnő egy kereskedelmi megállapodáson. (folyt.)
1989. június 29., csütörtök
|

Vissza »
Folytatásokkal »
A hírhez kapcsolódik »
|
|
|
 |
|
|
|
 |
 |
Az oldalon olvasható MTI hírek a Magyar Távirati Iroda korabeli, napi 250-300 hírből álló teljes napi kiadásaiból származnak. A fotóválogatás alapja az MTI napi 1000 darabból álló negatív állománya. A szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény 1 § (2) p) pontja és 84/A §-a alapján törvényi védelem alá tartoznak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni, sugározni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni - a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. (Az adatbázis-azonosítót az MTI belső szerkesztőségi rendszere tartalmazza.)
Az MTI előzetes engedélye nélkül tilos az MTI honlapjaira mutató, valamint az oldalak belső tartalmához vezető link elhelyezése.
|
|
 |
|
|