|
 |
 |
 |

Bányaomlás Kányáson
|

1989. január 4., szerda - Szerdán 12 órakor, vágathajtás közben, omlás történt a Nógrádi Szénbányák kányási aknájában, a III. siklói bányamező 26-os frontfejtésének előkészítő vágatában. A kányási akna geológiai adottságai kedvezőtlenek, sújtólég-, víz- és gázveszélyes. A vágatot a beomló homok 8 méter hosszon teljesen betemette. Három bányász - László Sándor csapatvezető vájár, Bódi Gábor vájár és Oláh László II. földalatti szállító - sorsa még ismeretlen. A bányamentők azonnal megkezdték a felkutatásukat. A szerencsétlenség hírére a helyszínre érkezett Horváth Ferenc ipari minisztériumi államtitkár, Neuberger Antal, az Országos Bányaműszaki Főfelügyelőség elnöke, Zsákay János, a Nógrádi Szénbányák miniszteri biztosa és Skoda Ferenc Nógrád megyei rendőrfőkapitány. A bányában rekedt, s valószínűleg az omlás alá került bányászok életben maradásának a szakemberek szerint kevés az esélye. (MTI)
1989. január 4., szerda 18:06
|

Vissza »
A hírhez kapcsolódik »
|
|
|
 |
|
|
|
 |
 |
Az oldalon olvasható MTI hírek a Magyar Távirati Iroda korabeli, napi 250-300 hírből álló teljes napi kiadásaiból származnak. A fotóválogatás alapja az MTI napi 1000 darabból álló negatív állománya. A szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény 1 § (2) p) pontja és 84/A §-a alapján törvényi védelem alá tartoznak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni, sugározni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni - a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. (Az adatbázis-azonosítót az MTI belső szerkesztőségi rendszere tartalmazza.)
Az MTI előzetes engedélye nélkül tilos az MTI honlapjaira mutató, valamint az oldalak belső tartalmához vezető link elhelyezése.
|
|
 |
|
|