 |
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
OS:
Tőkés László üzenete Antall Józsefhez
"Gratulálok a Magyar Demokrata Fórum választási sikeréhez. Bízom
abban, hogy az új magyarországi kormányzat folytatni fogja
Magyarországnak a békés egymás mellett élés, a tárgyalások útján
való politikai kapcsolattartás politikáját és végre sikerülni fog
túllendülni azon a kritikus ponton, melyet a román és a magyar nép
jószomszédi viszonyában eddig nem sikerült meghaladni, és azt is
remélem, hogy a román vezetés - amint azt Celac külügyminiszter úr
mondotta - az új magyar kormányzattal érdemben fog tárgyalni,
sikerre viszik az ismert problémák megoldását."
Amerika Hangja:
Ellentétek Pozsonyban
"Pozsonyban
jöttek össze a csehszlovák, magyar és lengyel vezetők, hogy
tanácskozásokat folytassanak országaik európai integrációjának
koordinálásáról. Ezen a szockatlan gyűlésen a pozsonyi várban
figyelmen kívül hagyták a diplomáciai protokoll hagyományait, mert
az ülésnek nem az volt a célja, hogy azonnali eredményeket
produkáljon. Ellentéteket azonban mégis produkált, főleg
külpolitikai kérdésekben.
"
|
|
 |
|
 |
 |
 |

felc: Így látják a második forduló előtt főcím: Esélyünk van
a győzelemre
|

Az SZDSZ egyik ügyvivőjét, Pető Ivánt arról kérdeztük, hogy milyen esélyeket lát pártja számára a vasárnapi, második választási fordulón. Hány képviselői helyre szeretnének szert tenni?
- Bízunk abban, hogy javítunk a helyzetünkön. Látunk esélyt arra, hogy győzzünk. Úgy érezzük, hogy jelöltjeink alkalmasak a képviselőségre, és az adott környezet is így ítéli meg a legtöbb esetben. A két forduló közötti lehetséges kapcsolatokat nem tekintjük feltétlenül a majdani kormánykoalíció előkészítésének. Szeretnénk megközelíteni a képviselői helyek egyharmadát. Konkrét számot azonban nem kívánok mondani.
- Az SZDSZ mely pártokkal alkotna koalíciót, melyeket érez magához a legközelebb?
- Mi azt tartjuk fontosnak, hogy az állampolgár tudatában legyen: az a párt amelyikre szavaz, mire használja az Ő voksát.
A FIDESZ-t tartjuk az SZDSZ-hez legközelebb álló pártnak. Programunk és bizonyos dolgokban politikai álláspontunk is közel áll egymáshoz, ez azonban nem jelent szervezeti közösséget. Úgy gondoljuk, hogy a hat párt közül a kigazdákkal is együtt tudunk működni, természetesen bizonyos programegyeztetés után. Az SZDSZ nem pártérdekeket, hanem a nemzet érdekeit kívánja szem előtt tartani akkor, ha patthelyzet alakulna ki a parlamentben. Nyilván nem lehet úgy koalíciót kötni, hogy az egyik párt csak gazdasági világválság, háborús helyzet esetén hajlandó erre. Annyiban viszont azonos a két nagy párt, tehát az MDF és az SZDSZ álláspontja, hogy egyik sem keresi feltétlenül a másikat koalíciós partnerként. A választásoknak ebben a szakaszában ez teljesen normális. A kisgazdákkal már több megyében is kötöttünk megállapodást a kölcsönös visszalépésekről. Úgy érezzük, hogy ezzel mind az ő részükre, mind számunkra javultak az esélyek. (MTI-Press)
1990. április 2., hétfő 14:05
|

Vissza »
A hírhez kapcsolódik »
|
|
|
 |
|
|
|
 |
 |
Az oldalon olvasható MTI hírek a Magyar Távirati Iroda korabeli, napi 250-300 hírből álló teljes napi kiadásaiból származnak. A fotóválogatás alapja az MTI napi 1000 darabból álló negatív állománya. A szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény 1 § (2) p) pontja és 84/A §-a alapján törvényi védelem alá tartoznak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni, sugározni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni - a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. (Az adatbázis-azonosítót az MTI belső szerkesztőségi rendszere tartalmazza.)
Az MTI előzetes engedélye nélkül tilos az MTI honlapjaira mutató, valamint az oldalak belső tartalmához vezető link elhelyezése.
|
|
 |
|
|