 |
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
OS:
Tőkés László üzenete Antall Józsefhez
"Gratulálok a Magyar Demokrata Fórum választási sikeréhez. Bízom
abban, hogy az új magyarországi kormányzat folytatni fogja
Magyarországnak a békés egymás mellett élés, a tárgyalások útján
való politikai kapcsolattartás politikáját és végre sikerülni fog
túllendülni azon a kritikus ponton, melyet a román és a magyar nép
jószomszédi viszonyában eddig nem sikerült meghaladni, és azt is
remélem, hogy a román vezetés - amint azt Celac külügyminiszter úr
mondotta - az új magyar kormányzattal érdemben fog tárgyalni,
sikerre viszik az ismert problémák megoldását."
Amerika Hangja:
Ellentétek Pozsonyban
"Pozsonyban
jöttek össze a csehszlovák, magyar és lengyel vezetők, hogy
tanácskozásokat folytassanak országaik európai integrációjának
koordinálásáról. Ezen a szockatlan gyűlésen a pozsonyi várban
figyelmen kívül hagyták a diplomáciai protokoll hagyományait, mert
az ülésnek nem az volt a célja, hogy azonnali eredményeket
produkáljon. Ellentéteket azonban mégis produkált, főleg
külpolitikai kérdésekben.
"
|
|
 |
|
 |
 |
 |

Folytatja munkáját az MSZDP kongresszusa (2. rész)
|

Hangoztatta, hogy az Európához tartozás a legnagyobb kihívás Magyarország, illetve a szociáldemokrata párt számára. E kihívásnak megfelelve a párt kamatoztathatná mindazt a politikai, erkölcsi tőkét, amellyel a magyar pártok közül egyedül a szociáldemokrata rendelkezik. Nem véletlen, hogy éppen az európai kapcsolatokban adódik s várható a legtöbb konfliktus az MSZDP és a szociáldemokratizálódni vágyó kommunista párt között. Kifejezte reményét, hogy testvérpártjaik a jövőben nem csupán a kormánypárt információi alapján ítélik meg azt, hogy kik képviselik Magyarországon a szociáldemokráciát. Ezzel kapcsolatban szólt a párt belpolitikai pozícióinak megerősítéséről, az egységes, ütőképes szociáldemokrata párt megteremtésének szükségességéről. A pártnak be kell bizonyítania, hogy a magyar belpolitikában számottevő erővé vált, hogy az MSZDP fogja politikai gyakorlattá alakítani a szociáldemokrata eszmerendszert. Azt kell megmutatni, hogy a szociáldemokrata párt lesz az, amely Magyarországot elvezeti a 90-es évek szocialista Európájához. Mivel ez egy hosszú és rendkívül összetett feladat, az MSZDP-nek szélesíteni kell külpolitikai orientációját, illetve belpolitikai szövetségeseinek körét - mondta végezetül Petrasovics Anna. (folyt. köv.)
1989. november 4., szombat 12:39
|

Vissza »
Folytatásokkal »
A hírhez kapcsolódik »
|
|
|
 |
|
|
|
 |
 |
Az oldalon olvasható MTI hírek a Magyar Távirati Iroda korabeli, napi 250-300 hírből álló teljes napi kiadásaiból származnak. A fotóválogatás alapja az MTI napi 1000 darabból álló negatív állománya. A szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény 1 § (2) p) pontja és 84/A §-a alapján törvényi védelem alá tartoznak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni, sugározni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni - a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. (Az adatbázis-azonosítót az MTI belső szerkesztőségi rendszere tartalmazza.)
Az MTI előzetes engedélye nélkül tilos az MTI honlapjaira mutató, valamint az oldalak belső tartalmához vezető link elhelyezése.
|
|
 |
|
|