 |
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
OS:
Tőkés László üzenete Antall Józsefhez
"Gratulálok a Magyar Demokrata Fórum választási sikeréhez. Bízom
abban, hogy az új magyarországi kormányzat folytatni fogja
Magyarországnak a békés egymás mellett élés, a tárgyalások útján
való politikai kapcsolattartás politikáját és végre sikerülni fog
túllendülni azon a kritikus ponton, melyet a román és a magyar nép
jószomszédi viszonyában eddig nem sikerült meghaladni, és azt is
remélem, hogy a román vezetés - amint azt Celac külügyminiszter úr
mondotta - az új magyar kormányzattal érdemben fog tárgyalni,
sikerre viszik az ismert problémák megoldását."
Amerika Hangja:
Ellentétek Pozsonyban
"Pozsonyban
jöttek össze a csehszlovák, magyar és lengyel vezetők, hogy
tanácskozásokat folytassanak országaik európai integrációjának
koordinálásáról. Ezen a szockatlan gyűlésen a pozsonyi várban
figyelmen kívül hagyták a diplomáciai protokoll hagyományait, mert
az ülésnek nem az volt a célja, hogy azonnali eredményeket
produkáljon. Ellentéteket azonban mégis produkált, főleg
külpolitikai kérdésekben.
"
|
|
 |
|
 |
 |
 |

Für Lajos Békésben
|

1989. november 2., csütörtök - Csütörtökön délelőtt Für Lajos, az MDF köztársaságielnök-jelöltje fölszólalt a Békés Megyei Tanács ülésén, s ezzel megkezdte egésznapos bemutatkozó látogatását Békésben. für Lajos a megyei tanács tagjai előtt fölvázolta a Magyar Demokrata Fórum országépítő terveit, s látogatásának helyére utalva egyebek közt megállapította: nem azért jött a viharsarokba, hogy vihart kavarjon; az elégedetlenségből táplálkozó vihar helyett tisztító szélre és életet adó esőre van szüksége e sokat próbált tájnak és országnak. A megyei tanács békéscsabai városházi ülésén tett villámlátogatása után Für Lajos a megye egyházi vezetőivel tárgyalt. Az MDF köztársaságielnök-jelöltje a nap során ellátogat több intézménybe, s késő délután Gyulán az Erkel Ferenc Művelődési Központban, este pedig Békéscsabán az Ifiházban tartandó nagygyűlésen mond beszédet. (MTI)
1989. november 2., csütörtök 11:31
|

Vissza »
A hírhez kapcsolódik »
|
|
|
 |
|
|
|
 |
 |
Az oldalon olvasható MTI hírek a Magyar Távirati Iroda korabeli, napi 250-300 hírből álló teljes napi kiadásaiból származnak. A fotóválogatás alapja az MTI napi 1000 darabból álló negatív állománya. A szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény 1 § (2) p) pontja és 84/A §-a alapján törvényi védelem alá tartoznak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni, sugározni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni - a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. (Az adatbázis-azonosítót az MTI belső szerkesztőségi rendszere tartalmazza.)
Az MTI előzetes engedélye nélkül tilos az MTI honlapjaira mutató, valamint az oldalak belső tartalmához vezető link elhelyezése.
|
|
 |
|
|