 |
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
OS:
Tőkés László üzenete Antall Józsefhez
"Gratulálok a Magyar Demokrata Fórum választási sikeréhez. Bízom
abban, hogy az új magyarországi kormányzat folytatni fogja
Magyarországnak a békés egymás mellett élés, a tárgyalások útján
való politikai kapcsolattartás politikáját és végre sikerülni fog
túllendülni azon a kritikus ponton, melyet a román és a magyar nép
jószomszédi viszonyában eddig nem sikerült meghaladni, és azt is
remélem, hogy a román vezetés - amint azt Celac külügyminiszter úr
mondotta - az új magyar kormányzattal érdemben fog tárgyalni,
sikerre viszik az ismert problémák megoldását."
Amerika Hangja:
Ellentétek Pozsonyban
"Pozsonyban
jöttek össze a csehszlovák, magyar és lengyel vezetők, hogy
tanácskozásokat folytassanak országaik európai integrációjának
koordinálásáról. Ezen a szockatlan gyűlésen a pozsonyi várban
figyelmen kívül hagyták a diplomáciai protokoll hagyományait, mert
az ülésnek nem az volt a célja, hogy azonnali eredményeket
produkáljon. Ellentéteket azonban mégis produkált, főleg
külpolitikai kérdésekben.
"
|
|
 |
|
 |
 |
 |

SPÖ-kongresszus - magyar szociáldemokraták (2.rész)
|

Az MSZDP-küldöttség tagjait a sajtóértekezleten megkérdezték: hogyan látják pártjuk politikai koalíciós lehetőségeit. Válaszukban leszögezték, hogy a szociáldemokraták a jövőévi választások előtt semmiképpen sem akarnak más pártokkal szövetkezni, mert most mindennél fontosabbnak tartják, hogy a magyar nép szabadon fejezhesse ki akaratát és az egyes pártokról alkotott véleményét. Mivel megítélésük szerint a választásokon valószinűleg minden párt a szavazatok viszonylag alacsony hányadát tudja elnyerni, feltehetően valamilyen kormányzati pártszövetségre lesz szükség. Az MSZDP-nek már korábban az volt az álláspontja, hogy az MSZMP-vel nem lép koalícióra, és nem tartja lehetségesnek az MSZP-vel való kormányzati együttműködést sem, mivel ennek konkrét lépései nem győzték meg arról, hogy az MSZMP-hez képest valóban új párt lenne, nem pedig csak a korábbi párt lépett új néven a politikai színtérre. Ami a többi párttal való szövetkezést illeti: az MSZDP a szociáldemokrácia alapelveinek megvalósítása érdekében idővel önálló kormányzati erővé akar válni, s amíg ehhez nem alakulnak ki a feltételek, inkább konstruktív ellenzéki magatartásra és tevékenységre rendezkedik be. Ezen az elgondoláson legfeljebb akkor változtat, ha az ország kormányozhatóságának alapérdeke úgy kívánja - hangzott az állásfoglalás. Ruttner György pénteken az MTI bécsi tudósítóját tájékoztatta arról, hogy az MSZDP küldöttsége az SPÖ-kongresszus eddigi időszakában megbeszéléseket tartott az Osztrák Szocialista Párt vezetőivel - köztük Franz Vranitzky pártelnök-kancellárral és Heinz Fischer alelnökkel -, továbbá Hugo Jatinival, az Olasz Szocialista Párt szóvivőjével és Luis Ayalával, a Szocialista Internacionálé főtitkárával. A találkozókon a Magyarországi Szociáldemokrata Párt helyzetéről és tevékenységéről, valamint nemzetközi kapcsolatairól, a testvérpártokkal való együttműködéséről volt szó. +++
1989. október 20., péntek 19:13
|

Vissza »
Folytatásokkal »
A hírhez kapcsolódik »
|
|
|
 |
|
|
|
 |
 |
Az oldalon olvasható MTI hírek a Magyar Távirati Iroda korabeli, napi 250-300 hírből álló teljes napi kiadásaiból származnak. A fotóválogatás alapja az MTI napi 1000 darabból álló negatív állománya. A szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény 1 § (2) p) pontja és 84/A §-a alapján törvényi védelem alá tartoznak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni, sugározni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni - a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. (Az adatbázis-azonosítót az MTI belső szerkesztőségi rendszere tartalmazza.)
Az MTI előzetes engedélye nélkül tilos az MTI honlapjaira mutató, valamint az oldalak belső tartalmához vezető link elhelyezése.
|
|
 |
|
|