 |
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
OS:
Nyers Rezső levele Németh Miklóshoz
"... kérem a miniszterelnök urat, hogy rendeljen
el vizsgálatot a vonatkozó levéltári szabályozás alapján a
pártiratok ügyében, és a vizsgálat eredményéről a legszélesebb
közvéleményt tájékoztatni szíveskedjen.
Meg kívánom jegyezni, hogy nincs példa a történelemben arra -
kivéve a náci Németország gyakorlatát -, hogy létező pártok
iratanyagait államosították volna."
SZER, Világhíradó:
Temesvár - készülnek a vádiratok
"Még nem dőlt el az új hatalom és a lakosság között
olykor-olykor kiújuló polémia arról, hogy ki is lőtt először, és
hogy a hadsereg a forradalom kezdetén lőtt-e egyáltalán. Az azonban
bizonyos, hogy a hadsereg most keményen kezében tartja a hatalmat,
intézkedik és ügyészei - mintegy tízen, mint megtudom Nicolae
Predonescu ezredestől, a városi ügyészség parancsnokától - sorban
állítják össze a letartóztatott securitatésok elleni vádiratokat."
|
|
 |
|
 |
 |
 |

Fejlődő státuszt kap Magyarország és Lengyelország?
|

Trom András, az MTI tudósítója jelenti:
Tokió, 1989. november 16. csütörtök (MTI-tud.) - A fejlett tőkés országok fejlesztéseket segélyező nemzetközi bizottsága (DAC) várhatóan a fejlődő ország státuszt javaslolja Magyarország és Lengyelország esetében, annak érdekében, hogy elhárítsa a két ország támogatásának útját álló rendelkezéseket, jelentette csütörtökön tokiói kormánykörökre hivatkozva a Kyodo japán hírügynökség.
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) 19 tagországából álló DAC ilyen döntése megnyitná a lehetőséget arra, hogy Japán az idáig kizárólag a fejlődő országok támogatására elkülönített úgynevezett hivatalos fejlesztési segélyalapjának (ODA) felhasználására vonatkozó kötöttségeket félretéve a két kelet-európai országnak ebből a pénzügyi forrásból tudjon segítséget nyújtani. Mint ismeretes, a távol-keleti ország a világ legnagyobb segélyezőjévé lépett elő az utóbbi két évben. Magyarország és Lengyelország esetében a japán ODA-alapokat a gazdasági reformok támogatására lehetne fordítani. A tokiói tervek szerint előbb Lengyelország részesülne 200 millió dolláros anyagi támogatásban, hogy a zloty árfolyamát stabilizálni tudja. Amennyiben az ODA programból részesülhetne a két ország, úgy több csatorna is megnyílna az anyagi támogatásra, így például Varsó és Budapest alacsony kamatú hitelekhez jutna. Emellett a tokiói Export-Import Bank bevonásával különböző japán érdekeltségű közös vállalkozásokhoz is anyagi támogatást tudnának nyújtani. Ebbe a kategóriába kerülne a Kyodo szerint a Suzuki Motors autógyártó együttműködés Magyarországon és az Asahi Glass Síküveggyártó beruházása Lengyelországban.+++
1989. november 16., csütörtök 16:48
|

Vissza »
A hírhez kapcsolódik »
|
|
|
 |
|
|
|
 |
 |
Az oldalon olvasható MTI hírek a Magyar Távirati Iroda korabeli, napi 250-300 hírből álló teljes napi kiadásaiból származnak. A fotóválogatás alapja az MTI napi 1000 darabból álló negatív állománya. A szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény 1 § (2) p) pontja és 84/A §-a alapján törvényi védelem alá tartoznak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni, sugározni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni - a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. (Az adatbázis-azonosítót az MTI belső szerkesztőségi rendszere tartalmazza.)
Az MTI előzetes engedélye nélkül tilos az MTI honlapjaira mutató, valamint az oldalak belső tartalmához vezető link elhelyezése.
|
|
 |
|
|