|
 |
 |
 |

- Népszavazási értékelés - 1. folyt.
|

Pozsgay Imre is bizonytalan volt délutáni sajtókonferenciáján, de azt hozzátette, hogy az ő esélyei továbbra is nagyobbak egy népszavazáson, mint abban az esetben, ha a parlament választaná a köztársasági elnököt. A tegnapi népszavazás során nem kaptunk választ arra a kérdésre, hogy milyen arányú a szélsőbaloldali kommunista rétege társadalmunknak. A távolmaradók éppen úgy tartozhatnak hozzájuk, mint a velük közelsem egy gyékényen áruló, a bojkott-felhívásnak eleget tevő MDF-tagok. Az azonban kiderült, hogy léteznek - mégpedig nem is elhanyagolható arányban - a szélsőbaloldaliak. Ne feledjük: a demokraták számára egyértelmű három további kérdésnél is volt mintegy 5-5 százalék nemmel szavazó. Szólni kell még a közvéleménykutatók felméréséről, amely szerint így oszlik meg politikai pártok ereje társadalmunkban: Magyar Demokrata Fórum 17 százalék, Magyar Szocialista Párt 13, Szabad Demokraták Szövetsége 10, Kisgazdák 9, Szociáldemokrata Párt 5, MSZMP 4, Fidesz 3. Ez azt mutatja, hogy a népszavazás körüli vita átrendezte a magyar politikai térképet. Előre került az SZDSZ, bizonyos tekintélyvesztést kellett elszenvednie az MDF-nek, és eltűnt a térképről olyan kétséges politikai tényező, mint például a Magyar Néppárt. Természetesen mindezek következtetések - azzal a fenntartással, amelyekkel közvéleménykutatások eredményeit mindig is kezelni kellett. +++
1989. november 27., hétfő
|

Vissza »
Folytatásokkal »
A hírhez kapcsolódik »
|
|
|
 |
|
|
|
 |
 |
Az oldalon olvasható MTI hírek a Magyar Távirati Iroda korabeli, napi 250-300 hírből álló teljes napi kiadásaiból származnak. A fotóválogatás alapja az MTI napi 1000 darabból álló negatív állománya. A szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény 1 § (2) p) pontja és 84/A §-a alapján törvényi védelem alá tartoznak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni, sugározni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni - a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. (Az adatbázis-azonosítót az MTI belső szerkesztőségi rendszere tartalmazza.)
Az MTI előzetes engedélye nélkül tilos az MTI honlapjaira mutató, valamint az oldalak belső tartalmához vezető link elhelyezése.
|
|
 |
|
|