|
 |
 |
 |

Csehszlovákiai helyzetkép (4.rész)
|

A cseh filharmónikusok tiltakozásképpen összes koncertjüket lemondták, a cseh filmművészek szintén tiltakoztak, a csehszlovák televízió több rendezője és a külföldi adások szerkesztőségének ötvennyolc tagja az ellen tiltakozott, hogy a sajtó nem az igazságnak megfelelően írt az eseményekről. Miroslav Stepan még hétfőn találkozott a művészeti és színházi élet képviselőivel, de a Svobodné Slovo beszámolója szerint nem tudtak közös nyelvet találni. A prágai pártvezető azt hangoztatta, hogy a pénteki beavatkozás idején nem volt a csehszlovák fővárosban, nem irányítja a rendőrséget és a hadsereget, s csak most tájékozódik arról, ami történt. Figyelemre méltó, hogy a csehszlovák Néppárt hétfőn tanácskozó prágai elnöksége azt hangoztatta, hogy a jelenlegi helyzetet csak olyan új kormány létrehozásával lehet megoldani, amelynek tagjait nem politikai hovatartozásuk, hanem szakmai és morális rátermettségük alapján választják ki. A testület szabad választásokat, független bíróságot és szabad sajtót követel. +++
1989. november 21., kedd 16:06
|

Vissza »
Folytatásokkal »
A hírhez kapcsolódik »
|
|
|
 |
|
|
|
 |
 |
Az oldalon olvasható MTI hírek a Magyar Távirati Iroda korabeli, napi 250-300 hírből álló teljes napi kiadásaiból származnak. A fotóválogatás alapja az MTI napi 1000 darabból álló negatív állománya. A szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény 1 § (2) p) pontja és 84/A §-a alapján törvényi védelem alá tartoznak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni, sugározni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni - a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. (Az adatbázis-azonosítót az MTI belső szerkesztőségi rendszere tartalmazza.)
Az MTI előzetes engedélye nélkül tilos az MTI honlapjaira mutató, valamint az oldalak belső tartalmához vezető link elhelyezése.
|
|
 |
|
|