 |
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
BBC:
Fidesz-kongresszus - 1. folyt.
"Orbán Viktort kértem a telefonhoz, és megkérdeztem tőle:
módosult-e a Fidesz álláspontja a kommunistákkal kapcsolatban a
Magyar Szocialista Párt létrejötte nyomán?
- A kommunistákkal kapcsolatban az állásopontunk nem módosult. A
kommunistákról ugyan az a véleményünk, mint eddig volt. A helyzet
csak annyiban változott, hogy van egy új párt, amely azt mondja
magáról, hogy nem kommunista párt, hanem szocialista... A kérdés azonban az, hogy a Fidesz változtat-e a választási
stratégiáján, az okból, hogy megjelent a politikai palettán egy új
szocialista párt. A Fidesz eddig nem változtatott ennek hatására
politikai stratégiáján. Azért nem változtatott, mert a pénteki,
illetve a mostani szombati ülésen a Fidesz saját választási
programjának a kidolgozásával volt elfoglalva. A szakértők által
elkészített tervezeteket vitatták meg szekciókban."
|
|
 |
|
 |
 |
 |

Összeáll a nagy csapat - Szeptember 15-én Illés koncert
|

1990. június 7., csütörtök - Egy koncertre ismét összeáll a
hatvanas évek magyar popzenéjének legendás csapata, az Illés
együttes: szeptember 15-én lépnek színpadra a hetvenezer nézőt
befogadó Népstadionban, egy kétrészes szuperprodukcióban -
jelentették be a zenészek és a rendezvény szervezői csütörtökön a
Kárpátia étteremben tartott sajtótájékoztatón.
A majd 150 ezer watt hangerővel megszólaló szuperkoncert első felében - Banovich Tamás díszleteivel, Koltay Gábor rendezésében - színre viszik a Szörényi-Bródy szerzőpáros István, a király című rockoperáját. A főbb szerepekben Varga Miklóst, Császár Angelát, Kovács Krisztát, Vikidál Gyulát, Deák Bill Gyulát, Nagy Ferót és Sebestyén Mártát láthatja a közönség.
A műsor második felében lép színadra a nagy csapat: Bródy János, Illés Lajos, Pásztory Zoltán, Szörényi Levente és Szörényi Szabolcs. Mintegy másfél-kétórás koncerten elevenítik fel legismertebb dalaikat, s előadják a külön erre az alkalomra írt számukat.
A nagyszabású vállalkozás főrendezője Koltay Gábor, a Szabad Tér Színház igazgatója, a műsor kizárólagos szponzora pedig a Postabank. Az alkalomra emlékjegyeket nyomnak, s azokat 250-750 forintos áron június 15-től az ország valamennyi IBUSZ-irodájában árusítják. A várható érdeklődésre való tekintettel péntek reggeltől már előjegyzést is felvesznek az irodákban. (MTI)
1990. június 7., csütörtök 15:30
|

Vissza »
A hírhez kapcsolódik »
|
|
|
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
MTV2 nézői telefonok:
" - Vass László vagyok Győrből, a 21-768-as telefonról. 18 fok van Győrben. Köszönöm.
- Budapest, 2o, Győr 18, Pécs 17, Miskolc 17, Kecskemét 18.
- Halló, Jó napot kivánok. A telefonom: 1-683-153. legyenek szivesek, ha valamit nyertem, akkor legyenek szivesek visszahivni.
- Budapesten most 18.5 fok van, és a budaőrsi állomáson pedig 18.8 fok van. Viszont hallásra. 683-53 a telefonom.
- Jó napot kivánok. Kaposvárról Vecseo Mihályné vagyok. A nagykanizsai időjárásjelentéssel kapcsolatban: 16.7 a hőmérséklet. Köszönöm, viszont hallásra."
|
|
 |
 |
890616 – EGY NAP ANATÓMIÁJA
Az 1956-os Intézet új internetes tartalomszolgáltatása Nagy Imre és társai újratemetésének napjáról. Szerkesztette: Rainer M. János és Topits Judit.
|
|
 |
|