|
|
|
|
|
|
|
|
MDF indítvány Leninváros politikai infrastruktúrájának reformjához
"1. Az MSZMP leninvárosi pártbizottságának épületét bocsássák a
tanács rendelkezésére, hogy eredeti funkciójában enyhíthesse a város
lakásgondjait
2. A Tanácsháza váljék Városházává, párhuzamosan a tanácsi
adminisztráció létszám-, eszköz- és helyigényének csökkentésével
3. A Városháza adjon helyet a helyi politikai szervezeteknek is,
rendelkezésükre bocsátva a működésükhöz szükséges, már egyébként is
meglévő infrastruktúrát "
Deutschlandunk:
Hagyományos fegyverek leszerelési egyezménye
"A 23 részt vevő állam - vagyis a NATO és a Varsói Szerződés
tagországai - nemcsak a cél, a módszer és a leszerelési terület -
tehát az Atlanti-óceán és az Urál-hegység közötti térség -
tekintetében, hanem két elvben is egyetértenek: akinek több fegyvere
van, annak többet kell megsemmisítenie, és ahol több fegyver van,
ott kell kezdeni a leszerelést. Vagyis Németországban, éspedig az
Elba folyó mindkét oldalán, ahol - mint közismert - nagy mennyiségű
hagyományos és atomfegyvert halmoztak fel."
|
|
|
|
|
|
|
Hétvégi sportműsor (1. rész)
|
1990. november 23. péntek (MTI) - A hétvégén Budapesten és vidéken a következő fontosabb sporteseményekre kerül sor:
november 24., szombat: ----------------------
birkózás: NB I-es CSB az Immobilia Kupáért. A döntő első mérkőzése: Vasas - BVSC, Fáy utca, 15 ó, első mérkőzés a 3. helyért: DVTK - Csepel SC, Miskolc, 15 ó
kézilabda: NB I-es női mérkőzések: Olajbányász SE - Hungalit, Nagykanizsa, 14.30 ó, DVSC - Bp. Spartacus, Debrecen, 11 ó
kosárlabda: NB I-es férfi és női mérkőzések, köztük a férfiaknál az A-csoportban: Sz. Olajbányász - ZTE-Heraklith, Szolnok, 17 ó, Videoton - Tungsram SC, Székesfehérvár, 16.30 ó
labdarugás: NB I-es mérkőzések: Vasas - Ferencváros, Fáy u., 13 ó, Rába ETO - Szeged SC, Győr, 15.30 ó
NB II-es mérkőzések a Nyugati csoportban: Haladás - BKV Előre, Szombathely, ZTE - N. Olajbányász, Zalaegerszeg (mind 13 ó)
röplabda: NB I-es férfi és női mérkőzések, köztük a férfiaknál az A-csoportban: NYVSC - Kapos-Volán, Nyíregyháza, 16.30 ó
vívás: Pannónia Kupa férfi és női párbajtőr nemzetközi verseny, Pécs, 8 ó; Viktória-Lorenz férfi tőrverseny, Salgótarján, 9 ó
vizilabda: 9. Tungsram Kupa nemzetközi férfitorna, Komjádi uszoda: Hollandia - Franciaország, 16 ó, Ausztrália - Magyarország, 17.15 ó, Szovjetunió - Egyesült Államok, 18.30 ó (folyt.köv.)
1990. november 23., péntek 09:02
|
Vissza »
A hírhez kapcsolódik »
|
|
Hétvégi sportműsor (2. rész)
|
november 25., vasárnap: -----------------------
kézilabda: NB I-es férfi mérkőzések: Elektromos - Rába ETO, Népfürdő u., 11 ó, VÁÉV-Bramac SE - B. Előre Spartacus, Veszprém, Tisza Volán SC - Komlói Bányász, Szeged, NYVSC - Debreceni Dózsa, Nyíregyháza, T. Bányász - PEMÜ-Honvéd, Tatabánya, PMSC - Dunaferr SE, Pécs, (mind 17.30 ó), V. Bányász - Szolnoki Olajbányász SE, Várpalota, 10.30 ó
kosárlabda: NB I-es férfi mérkőzések
labdarugás: NB I-es mérkőzések: MTK-VM - Bp. Honvéd, Hungária körút, 11 ó, Vác - PMSC, Vác, Békéscsaba - Ú. Dózsa, Békéscsaba, Veszprém FC - Tatabányai Bányász, Veszprém, Bp. Volán - DVSC, Czabán Samu tér (mind 13 ó)
NB II-es mérkőzések (mind 13 ó): Keleti csoport: DMTE - Kabai Egyetértés, Debrecen, Eger SE - DVTK, Eger, S. Síküveg - Csepel, Salgótarján, Metripond - Nyíregyházi VSC, Hódmezővásárhely, Kecskeméti TE - Szarvas, Kecskemét, Sz. MÁV-MTE - Bajai SK, Szolnok, K. Vegyész - Hatvan-DEKO, Kazincbarcika
Nyugati csoport: Sz. Dózsa - BMTE-Törley, Szekszárd, O. Bányász - Komlói Bányász, Oroszlány, Dunaferr - Sabaria-Tipo, Dunaújváros, D. Bányász - Ajka Hungalu, Dorog, III. ker. TTVE - Paksi Atom, Hévizi út, Új Barázda TSZ SE - Soproni SE
röplabda: NB I-es férfi mérkőzések
vívás: Viktória-Lorenz női tőrverseny, Salgótarján, 9 ó
vizilabda: 9. Tungsram Kupa nemzetközi férfitorna, Komjádi uszoda: Franciaország - Ausztrália, 15 ó, Egyesült Államok - Hollandia, 16.15 ó, Szovjetunió - Magyarország, 17.30 ó +++
1990. november 23., péntek 09:03
|
Vissza »
|
|
|
|
|
|