 |
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
SZER, Magyar híradó, Kasza László:
Április 4.
"A nap - legyen az április 4-e vagy 13-a - egy olyan rendszer
kezdetét jelentette, amely három év alatt felszámolta a lassan
szárba szökkenő magyar demokráciát, egy olyan párt uralomra
juttatásának kezdetét, amelyhez több vér, szenvedés tapad, mint
újkori történelmünk során bármelyik elődjéhez. És ez a párt nem
átallotta éveken át meggyalázni történelmünket azzal, hogy közös
nevezőre hozta, összekötötte április 4-ikét és párját március 21-ét
igazi nemzeti ünnepünkkel, március 15-ével."
|
|
 |
|
 |
 |
 |

Magyar kerekasztal - TASZSZ
|

Budapest, 1989. június 14. szerda (TASZSZ) - A TASZSZ budapesti tudósítója szerdán elemző írásban foglalkozott az MSZMP, az Ellenzéki Kerekasztal és a társadalmi szervezetek képviselőinek részvételével tartott háromoldalú tárgyalásokkal. A tudósító a találkozó létrejöttét főleg az MSZMP kompromisszumos készségének tulajdonította.
Az újságíró a tárgyalások előkészületi szakaszára visszatérve megállapította: az MSZMP már áprilisban hozzálátott a munkához, és hosszadalmas, nehéz konzultációkat folytatott a legkülönbözőbb társadalmi szervezetekkel. Ezeken a tanácskozásokon olyan kompromisszumokra jutottak, amelyek figyelembe veszik az országban meglévő legfontosabb politikai tényezők érdekeit. A szovjet újságíró úgy vélekedett, hogy az ,,alternatív, olykor nyíltan ellenzéki szervezetektől ritkán hallani a nehézségek leküzdésének reális útjait megjelölő, építő javaslatokat,,. Ezek a szervezetek ,,nyakló nélkül kritizálják az elmúlt évtizedekben elkövetett, illetve vélt hibákat, a hibákkal együtt elvetve a Magyarország által kétségtelenül elért eredményeket is,, - olvasható a tudósításban. A tárgyaláson elhangzott felszólalásokból idézve a TASZSZ tudósítója kiemelte: Grósz Károly, az MSZMP főtitkára rámutatott, hogy a nemzet sorsáért érzett felelősség erősebbnek bizonyult a fennálló nézeteltéréseknél. A főtitkár hangsúlyozta, hogy a párt határozottan szakítani szándékozik a sztálinista modell maradványaival, és a többi politikai erővel közösen demokratikus, szocialista jogállam létrehozására törekszik. Az Ellenzéki Kerekasztal képviselőjének, Kónya Imrének szavaiból azt a részt idézte, amelyben a képviseleti demokráciába való békés átmenet feltételeinek megteremtését jelölte meg a tárgyalások céljaként. A társadalmi szervezetek képviseletében felszólaló Kukorelli István beszédéből azt emelte ki, hogy a jövőben aligha lehet ellenzék nélküli demokráciát elképzelni. +++
1989. június 14., szerda 21:25
|

Vissza »
A hírhez kapcsolódik »
|
|
|
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
SZER hallgatói telefonok:
"FÉRFIHANG/ Jónapot kivánok, Miklós Attila vagyok Budapestről. Nagyon sokat hallgatom az önök rádióját és örülök neki mindig ha uj hirekkel és megnyugtató dolgokkal szolgálnak részünkre. Azt szeretném kérdezni, hogy azelőtft nagyon szerettem a Vajda Albert műsorát, mi történt vele, mert már nagyon régen nem hallottam róla. Mégegyszer szivjé lyes üdvözlettel és minél többet hallgatom a rádiójukat a lehetőségekhez képest. Viszonthallásara.
- FÉRFIHANG/ Jónapot kivánok, szeretném megkérdez ni, hogy a FIDESZ-nek jelenleg hány tagja van és azt, hogy a Szabad Európa Rádió magyarnyelvű adásainak hol vannak az adó-antennái. Köszönöm."
Dr Boross Imre (FKgP) visszaemlékezéseiből:
1989. április 3. Ezen napon Vörös Vince engem azzal hatalmazott meg engem, hogy lássam el az Operatív Bizottság ügyvezetésével járó teendőket. Ezzel egy időben levelet intézett a politikai pártok és szervezetek vezetőségéhez, amelyben tájékoztatta őket a március 23-án megtartott nagyválasztmány személyi döntéseiről és kérte, hogy megkereséseikkel hozzám, vagy Pálos Györgyhöz forduljanak. (D/ 8)
D8, Vörös Vince levele az FKgP tagjaihoz és szervezeteihez
|
|
 |
 |
890616 – EGY NAP ANATÓMIÁJA
Az 1956-os Intézet új internetes tartalomszolgáltatása Nagy Imre és társai újratemetésének napjáról. Szerkesztette: Rainer M. János és Topits Judit.
|
|
 |
|