|
 |
 |
 |

Moszkvai Napok Budapesten (1. rész)
|

1989. április 5., szerda - A Moszkvai Napok Budapesten elnevezésű rendezvénysorozatra a magyar fővárosba érkezett moszkvai párt- és tanácsi delegáció, Valerij Szajkin, az SZKP KB tagja, a moszkvai városi tanács elnöke vezetésével szerdán az IKARUS Karosszéria- és Járműgyár mátyásföldi gyárába látogatott. A küldöttség tagjaival tartott Borisz Sztukalin, a Szovjetunió budapesti nagykövete. A vendégeket Urszin János, a gyár vezérigazgató-helyettese és Szabó Imre, az IKARUS pártbizottságának titkára fogadta. A delegáció rövid tájékoztatást kapott a gyár életéről, munkájáról, majd felkereste a helyi múzeumot, és meglátogatott több üzemrészt.
A nap folyamán a küldöttség ellátogatott a Fővárosi Tanács Városház utcai épületébe is. A delegációt fogadta Bielek József, a Fővárosi Tanács elnöke, aki tájékoztatást adott Budapest életéről, a város terveiről. (folyt. köv.)
1989. április 5., szerda 17:56
|

Vissza »
Folytatásokkal »
A hírhez kapcsolódik »
|
|
|
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
|
 |
 |
MTV2 nézői telefonok
"- Nagy Tamás 87o-lo6: A tegnap esti TV-müsorral kapcsolatban, a kézlátás témájáról szeretnék Déri Jánossal beszélni.
- 362-551: Miért nem végeznek közvéleménykutatást, hogy kit szeretnénk látni a bemondó mellett, mint vendég. Ipper Pált és Rózsa Péter semmiképpen nem, de dr. Bőzsöny Ferencet, Havas Henriket, Forró Tamást, értelmes embereket szeretnénk látni és hallani. Bár az említett urakat a rádióban hallom nagy szeretettel, de akkor Aigner Szilárd hogyan kerül oda, ő meteorológus. Második észrevételem, nincs a TV-nek pénze, hogy herendi lámpát tegyenek ehelyett a borzalmas fekete lámpa helyett? Osztályon felüli temetésre emlékeztet. Harmadik észrevételem, 1987. Húsvét hétfőjén az Erkel Színházban a TV jelen volt a Placidó Domingó előadásában az Aida felvételén, melyet még ugyanazon a héten le is vetítettek a TV-ben. Lehetne újra látni ezt a szuperelőadást? Vagy Verdi Requiem-jét. Búcsúzóul köszönöm a csodálatos élményt, Puccini Manon Lescaut és a Rosszul őrzött lány vetítését.
- 2o6-897: A Európa zenéjét szeretném hallani."
|
|
 |
 |
890616 – EGY NAP ANATÓMIÁJA
Az 1956-os Intézet új internetes tartalomszolgáltatása Nagy Imre és társai újratemetésének napjáról. Szerkesztette: Rainer M. János és Topits Judit.
|
|
 |
|