|
 |
 |
 |

Ülést tartott a SZOT elnöksége - Álláspont a sztrájk jogi szabályozásáról - Állásfoglalás az Új Márciusi Front felhívásáról (4. rész)
|

A szakszervezetek meg vannak győződve arról, hogy a gazdasági kényszerpályákat fel kell számolni, az egyoldalú restrikciós pénzügyi politikát fel kell váltani a belső piac élénkítésére, a vásárlóerő bővítésére, a gazdasági növekedésre, a méltányos szociális biztonságra törekvő stratégiával; ki kell alakítani a munkavállalók és a munkáltatók közötti kapcsolatok korszerű jog- és intézményrendszerét. Ezért elsősorban a gazdasági demokrácia kialakítását kívánják előmozdítani, azt, hogy e területen is jöjjön létre az érdekek világos elkülönülése és a kiegyezés. Ez éppúgy feltétele a politikai és nemzeti megegyezésnek, mint amennyire e megegyezés a gazdasági kibontakozásnak. Mindezt a SZOT elnöksége annak tudatában hangsúlyozza, hogy végleges álláspontját csak a tagság véleményének ismeretében, a testületek állásfoglalásai alapján alakítja ki, amire jó lehetőséget kínál, hogy 1989-ben általános szakszervezeti választásokra, kongresszusra kerül sor. (MTI)
1989. január 27., péntek 15:50
|

Vissza »
Folytatásokkal »
A hírhez kapcsolódik »
|
|
|
 |
|
|
|
 |
 |
Az oldalon olvasható MTI hírek a Magyar Távirati Iroda korabeli, napi 250-300 hírből álló teljes napi kiadásaiból származnak. A fotóválogatás alapja az MTI napi 1000 darabból álló negatív állománya. A szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény 1 § (2) p) pontja és 84/A §-a alapján törvényi védelem alá tartoznak. Tilos azokat akár eredeti, akár átírt formában bármilyen médiumban közölni, sugározni vagy továbbadni, részben vagy egészben számítógépen tárolni - a személyes és nem kereskedelmi felhasználás eseteinek kivételével. (Az adatbázis-azonosítót az MTI belső szerkesztőségi rendszere tartalmazza.)
Az MTI előzetes engedélye nélkül tilos az MTI honlapjaira mutató, valamint az oldalak belső tartalmához vezető link elhelyezése.
|
|
 |
|
|